Скачати 98.26 Kb.
|
Тема. Школа добрих вчинків Мета: доповнити і розширити знання учнів про життя і творчість В.О.Сухомлинського. Формувати читацьку активність дітей, оцінні судження щодо ознак добра і зла, навики узагальнювати прочитане. Сприяти формуванню образного мислення і мовлення, збагачувати словниковий запас учнів. Допомогти учням усвідомити, що добро потрібне кожній людині. Виховувати доброту, чуйність, милосердя у ставленні до близьких і чужих людей, осуд проявів жорстокості, байдужості, заздрощів,ненависті, недоброзичливості. Обладнання: збірник творів «Позакласне читання. 4 кл.»; збірники творів В. О. Сухомлинського; Хрестоматії для читання (1-4 кл.); портрет В. О. Сухомлинського;відео. Епіграф. Твори добро завжди і всюди. Хід уроку І. Організаційний момент. Дзвінко пролунав дзвінок – Всім пора нам на урок. Все у нас уже на місці, Залишилось тільки сісти.
( Хвилинка психологічного настрою) Сядьте, діти, всі гарненько, Руки покладіть рівненько, Голову вище підніміть, Свої плечі розведіть. Мені, діти, усміхніться, Веселіше подивіться! ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Кажуть, коли народжується дитина, Бог запалює зірку на небі і посилає до неї ангела – хоронителя. Уві сні ангел цілує немовлятко тричі: в чоло – аби воно зросло розумним, в личко, щоб було красивим, та в груди, аби здоров’я, любов та доброта вселилися в його тіло, серце та душу. Мабуть саме так і було 28 вересня 1918 року в день народження Василя Олександровича Сухомлинського.
ІІІ. Оголошення теми і завдання уроку Подивіться, будь – ласка, на дошку. На ній зображена школа. А що написано на її вивісці? ^ Саме до школи добрих вчинків я пропоную завітати з героями оповідань В.О.Сухомлинського.
ІV. Повідомлення про життя В. О. Сухомлинського.
1. Виступ Всезнайок .( Підчас розповідей показ ) 1 – й учень.
2 – й учень
Не раз був нагороджений орденами і медалями за свою плідну працю. 3 – й учень В. О. Сухомлинський говорив своїм дітям, Сергійкові та Олі, що людина народжується не для того щоб зникнути безслідно, як пилинка, а для того щоб залишити на землі добрий слід. В. О. Сухомлинський залишив добрий слід в історії нашої країни. Він прожив лише 52 роки. Але фізична смерть не поклала край життю його творчих надбань. Сьогоднішній урок є підтвердженням цього.
Висновок. На прикладі життя і діяльності В.О. Сухомлинського ми з вами переконалися, що добре ім’я краще від багатства. Добро можна порівняти з сонечком. Якщо доброта, як сонце, світить, то радіють і дорослі, й діти. Пропоную і нам засвітити в віконцях нашої школи добрих вчинків сонечко.(На сонечку вислів «Добре ім’я краще від багатства »). Ви помітили, що лише одне сонечко засвітилося в віконечку, а скільки тепла воно подарувало всім нам. V.Обговорення прочитаних творів. 1. «Щоб ти став кращий»(с.156). Перед учнями ілюстрації до оповідання. Кожен малюнок підписаний словами з тексту. Завдання: Відновити послідовність. Переказати оповідання.(Учні стають по-порядку, переказують).
2.«Красиві слова і красиве діло»(с.156).
Саме так сміло, і не говорячи красивих слів, зробив добрий вчинок один незнайомий хлопчик іншому. Тепер його розшукує наш наступний герой.
Одного літнього дня в лісі мене застав дуже сильний дощ і я сховався в маленькій хатинці. Там вже було 3 хлопчика. Одежа на мені була дуже мокра і я тремтів від холоду. Перший хлопчик сказав, що йому дуже жаль мене, бо я змок на дощі. Другий хлопчик мені поспівчував, адже страшно опинитися зливу серед поля. А третій не промовив жодного слова. Він мовчки зняв із себе сорочку і дав її мені. Я скинув мокру і одягнув суху. На жаль я не встиг подякувати незнайомому хлопчикові та запропонувати свою дружбу.
- Чи хотіли б ви мати такого друга як третій хлопчик? - Що ви зробили б на місці хлопчика, якому віддали суху сорочку? - Які слова тексту висловлюють головну думку? (Гарні справи говорять самі за себе. Їх треба робити). Дуже гарно ми попрацювали над оповіданням В.О.Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло» і з’ясували, що « гарні не ….» То ж можемо засвітити ще одне сонечко в віконечку нашої школи.( На сонечку вислів « Гарні не красиві слова. Гарні красиві діла».
Вчитель.
Пропоную пограти в гру «Долонька». Вислів: « Якщо ти добра людина, то ти повинен…» Умови гри. Якщо людина повинна робити те, що я називаю, ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.
VI. Фізкультхвилинка. Зараз ми зарядимось позитивною та доброю енергією за допомогою фізкультхвилинки. - Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці – Хай вона цвіте! Я всміхаюсь дощику: - Лийся, мов з відра! Друзі, вам всміхаюся, Зичу всім добра. VII. Гра. « Мої добрі справи».
Варто задуматись!
Хай світом править доброта, Хай творить тисячі чудес, Вона на цій землі свята, а сягає до небес. ^ Учням роздаються картки у формі сердець, на яких вони записують свої добрі справи. Записане зачитується, і картки вивішуються на дошку. Молодці! Ми переконалися, що ви не тільки знаєте що таке добрі справи, а й вмієте їх теж робити. На школі з’являється ще одне сонечко зі словами « Хай світом править доброта!» VIII. Читання та обговорення творів.
( З’являється іграшка Сонечко)
( Іграшка грає музику)
Проблемне запитання: ( відповідає група Знайки)
Запитання
« Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько». Саме це прислів’я ми напишемо на нашому сонечку. (Прикрашаємо віконечко прислів’ям « Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько»). ІX. Підсумок уроку.
* Дітки, подивіться на школу. Вона засвітилася яскравими вогниками – сонечками. Це добрі вчинки, які робили герої оповідань В.О.Сухомлинського. Це сподівання, що ви теж станете добрими людьми і засвітите не одне сонечко. Погляньте скільки ще віконець чекає на вас. - Так до якої школи ми сьогодні завітали? - Чого ви навчилися в школі добрих вчинків ? - Чого вчать нас твори В.О.Сухомлинського? * Знати, цінувати, оберігати минуле предків. * Любити й поважати своїх батьків. * Поважати старших. * Бути справедливим у своїх діях і вчинках. * Розуміти оточуючих нас людей. *Бути добрими людьми. Сказав мудрець:
Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра, Хай оживає істина стара – Людина починається з добра. 2 учень. Тож , люди на Землі! Спішіть добро творити, Щоб нам не згинути у морі зла, Щоб кожен міг серед краси прожити У царстві справедливості й добра. X. Оцінювання. 1.Заповнення листів самоконтролю «Вибір» - Я працював чудово - Я працював добре - Я працював недостатньо 2.Взаємооцінювання. XI. Домашнє завдання.
Збіг урок наш, як коротка мить, Ще попереду у нас багато кроків: І цікавих, і важких уроків. Працюйте завжди залюбки, Діліться радощами з другом, Ходіть до школи, малюнки, І хай вона вам домом буде! Заслужений вчитель України Відомий письменник Для дітей писав казки, оповідання. Герой соціалістичної праці. Добре ім’я краще від багатства. Добре діло роби сміло! Гарні не красиві слова. Гарні красиві діла. Хай світом править доброта Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько. Варто задуматись!
|
![]() | Урок позакласного читання (4клас) Тема. «Школа добрих вчинків» за творами В. О. Сухомлинського Обладнання. Портрет В. О. Сухолинського, збірки творів В. О. Сухомлинського «Казки школи під голубим небом», «Вогнегривий коник»,... | ![]() | План-конспект уроку в 2 класі Тема: Молитва до Святого Миколая Мета: розкрити образ великої людини – Святого Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник, ознайомити... |
![]() | Конспект занят т я по озна йомленню з довкіллям в старшій групі І ванченко т ет яна Юр ії вна Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про моральні якості людини – доброту, чуйність, уважність. Сприяти прояву цих якостей... | ![]() | «Правоосвітня робота у напрямі профілактики дитячої злочинності та... В цьому віці у 7 разів збільшується кількість негативних вчинків, І у 40 разів зростає кількість невмотивованих вчинків |
![]() | Форма проведення Мета виховання добрих якостей дітей, уміння дружити й дбайливо ставитися друг до друга | ![]() | Вступ 2 Питання про взаємозв'язок математики І філософії (Мілетська школа, Піфагорійська школа, Елейска школа, Демокріт, Платонівській ідеалізм,... |
![]() | Без добрих справ немає доброго імені! «добро» І «зло», чуйність, сміливість, боягузтво, егоїзм, усвідомлення дітьми відповідальності за думку, слово, вчинок | ![]() | Школа як центр виховуючого Виступ на Всеукраїнські педагогічні читання “Школа О. А. Захаренка як модель сучасної сільської школи” |
![]() | 2 Звича є ва повед І нка Згідно, проведених юристами, вони визнали звичку в категорії домінуючого мотиву своїх вчинків в сфері права. Свідоме присвоєння правових... | ![]() | Шаровечківський навчально-виховний комплекс Дошкільний навчальний заклад, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Школа української І польської культур |