Вірусний гепатит а та його профілактика
Скачати 19.05 Kb.
НазваВірусний гепатит а та його профілактика
Дата конвертації26.02.2013
Розмір19.05 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
Вірусний гепатит А та його профілактика.

   Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це  гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу.

   Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через  воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

   У більшості випадків хвороба починанається гостро, з підвищенням температури до 38,50 С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора  людини відчуває  загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю пива). Можливе свербіння шкіри.

   Джерелом  інфекції є хвора людина з  будь-якими формами захворювання.

   Інкубаційний період – 7-50 днів  (в середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

   Загострення та рецидиви спостерігаються у 2-5% хворих. Затяжний перебіг хвороби зазвичай пов`язаний із супутніми захворюваннями, порушенням режиму та впливом інших шкідливих чинників. Після перенесеного захворювання можливе  формування ускладнень з ураженням жовчних шляхів та гастродуоденальної зони, перехід у хронічний гепатит та цирох печінки.

   Для вірусного гепатиту А  характерні спалахи які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).  

   Як уникнути зараження вірусом гепатиту А :

1. Використовувати для пиття  та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип”ятити не  менше 10 хв., дати відстоятися).

2. Не використовувати  для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

3. При неорганізованому відпочинку  для пиття та приготування їжі мати з собою  запас  питної води (краще бутильовану).

4. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.

5. Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

6. Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.   

   Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.

http://www.ses.lviv.ua/clear.gif

Схожі:

Вірусний гепатит а та його профілактика iconНазва реферату: Профілактика внутрішньо-лікарняних інфекцій, що передаються...
Гострий вірусний гепатит – інфекційне захворювання. Яке характеризується ураженням печінки, має перебіг з симптомами інтоксикації,...
Вірусний гепатит а та його профілактика iconРеферат на тему: “ Вірусний гепатит А
Вірусний гепатит а – (хвороба Боткіна), інфекційний, або епідемічний – гостра інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом гепатиту...
Вірусний гепатит а та його профілактика iconВірусний гепатит А, жовтянична форма, типовий перебіг середньої важкості
Вірусний гепатит А, жовтянична форма, типовий перебігсередньотяжкий перебіг (10. 10. 2000 року)
Вірусний гепатит а та його профілактика iconМкх-10 с-51
Віл, сифілис, за показаннями: вірусний гепатит; електрокардіографія, комп’ютерна томографія в складних випадках, консиліум
Вірусний гепатит а та його профілактика icon6. Перенесені інфекційні хвороби: кір, скарлатина, коклюш, епідемічний...

Вірусний гепатит а та його профілактика iconCтандарти спеціалізованої допомоги хворим на мезотеліому плеври
Віл, сифілис, вірусний гепатит; електрокардіографія, комп’ютерна томографія в складних випадках, консиліум
Вірусний гепатит а та його профілактика iconСпеціалізованої допомоги хворим на злоякісні новоутворення легені (мкх-10 С34)
Віл, сифілис, вірусний гепатит; електрокардіографія; комп’ютерна томографія в складних випадках, консиліум, діагностична операція...
Вірусний гепатит а та його профілактика iconCтандарти спеціалізованої допомоги хворим на злоякісні новоутворення тонкої кишки (мкх-10 С17)
Лідження органів черевної порожнини, заочеревини та малого тазу; обстеження на віл, сифілис, вірусний гепатит; електрокардіографія;...
Вірусний гепатит а та його профілактика iconCтандарти спеціалізованої допомоги хворим на трофобластичну хворобу вагітності (мкх-10 с-58)
Гальний та біохімічний аналіз крові, аналіз крові на визначення рівня хоріогонадотропіну, загальний аналіз сечі; рентгенографія органів...
Вірусний гепатит а та його профілактика iconCтандарти спеціалізованої допомоги хворим на злоякісні новоутворення ендометрія (мкх-10 с-54)
Ахворювання, наявні скарги, фізикальне обстеження, загальний та біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі; рентгенографія органів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка