Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір
Скачати 54.55 Kb.
НазваРеферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір
Дата конвертації08.03.2013
Розмір54.55 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Туризм > Реферат

Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір

ВИЛЬЯМ ШЕКСПИР


(1564-1616)

Створені три з зайвим сторіччя тому трагедії, історичні хроніки і комедії Шекспіра живуть дотепер, хвилюють і потрясають уяву глядачів. Кращі театри світу і видатних акторів понині вважають для себе іспитом і щастям поставити і зіграти шекспіровський спектакль.

Побачивши такий спектакль або просто прочитавши п'єсу Шекспіра, ви захочете, напевно, дізнатися побільше про те, хто створив ці твори. Але це не так просто.

Про життя великого драматурга збереглося мало зведень. Шекспір не писав спогадів і не вів щоденника. Немає в нас його листування із сучасниками. Не збереглися і рукопису п'єс Шекспіра. До нас дійшло лише декілька документів ,у яких згадуються різні обставини його життя. Кожний із цих документів, навіть якщо в ньому лише декілька слів про Шекспіра, досліджуваний і витлумачений. Найрідшими історичними цінностями рахуються ті деякі клаптики паперу, на яких рукою Шекспіра написано декілька рядків або просто коштує його підпис.

Потрібно було покласти дуже багато праці, щоб ми могли прочитати тепер про Шекспіра те, що повинний знати про нього кожний утворена людина.

Вильям Шекспір народився 23 квітня 1564 року в маленькому англійському містечку Стратфорд, розташованому на річці Ейвон. Його батько був ремісником і купцем. Розповідь про дитинство і юність Шекспира повний барвистих подробиць. Проте наука не може визнати їх цілком достовірними. Коли Шекспіру було деяким більш 20 років, йому прийшлося раптово покинути Стратфорд. Молодий Шекспір відправлявся в Лондон.

Опинившись у незнайомому місті без засобів, без друзів і знайомих, він, як підтверджують поширені легенди, заробляв перший час на життя тим, що вартував у театру коней, на яких приїжджали знатні добродії. Пізніше Шекспір став служити в театрі. Він стежив, щоб актори вчасно виходили на сцену, переписував ролі, траплялося, заміняв суфлера. Словом ,задовго до того, як великий драматург вивів на сцену своїх героїв, він дізнався нелегке закулісне життя театру.

Пройшло декілька років. Шекспіру почали доручати маленькі ролі в театрі, пізніше отримавшим назву "Глобус", спектаклі якого мали успіх у Лондоні. Актором Шекспір так і не став, але його висловлення про акторське мистецтво, а головна, чудова майстерність у побудові п'єси, свідчать про разюче знання законів сцени.

Втім, Шекспир писав не тільки п'єси. Його вірші - сонети пленяли сучасників і продовжують захоплювати нащадків силою почуттів, глибиною думки, добірністю форми. Читачі можуть особливо добре оцінити шекспировские сонети, завдяки чудовим перекладам.

Але головною справою для Шекспіра, пристрастю всього його життя була робота драматурга, створення п'єс. Велична майстерність Шекспира як драматурга. Мова його трагедій відрізняється незвичайним багатством і мальовничістю. Його драматургія займає почесне місце в репертуарі театрів усього світу.

Радісна радість життя, прославляння здорового, сильного, відважного, що яскраво почуває, що сміло думає людини - от основне в перших п'єсах Шекспира - комедіях: "Приборкування перекірливої", "Комедія помилок", "Сон у літню ніч", "Багато шуму з нічого", "Дванадцята ніч", написаних у 1593-1600 р. У них виражена важлива для епохи Відродження думка: людини потрібно судити не по сукні, не по знанню, не по стані і багатству, а по його поводженню й особистим якостям.

Важко знайти у світовій драматургії п'єсу таку ж казково - веселу, ясну, чарівну, як "Сон у літню ніч". Поетична уява Шекспіра породила в ній фантастичні, близькі до народних казок уяви Гірчичного Зернятка, Павутинки, Метелика. Їхня участь у долі люблячих призводить до щасливої розв'язки.

Але шляхетним гуманістичним ідеям Відродження не призначено було перемогти в ту жорстоку епоху. Шекспір із гіркотою це відчуває. У його таких п'єсах теж виражені ідеї Відродження, але фарби п'єс стають мрачніші. Він зображує сутичку прекрасних ідеалів Відродження із суворою діяльністю. У творчості Шекспира починає звучать тема загибелі героїв, особливо дорогих йому, що утілюють світлі гуманістичні ідеї.

Юний Ромео і Джульєта - герої першої великої трагедії Шекспіра (1594) - полум'яно люблять один одного. Любов їх наштовхується на непреодолиму перепону - стародавню ворожнечу сімейств. У нерівному поєдинку з віковими забобонами, із кривавими і безглуздими законами, Ромео і Джульєтта гинуть. Але у їхню любові, що не змирились з упередженням старовини, укладення високо моральних перемог. П'єси Шекспіра йшли на сцені лондонського театру "Глобус". Театр " Глобус" був схожий на круглий загін під відкритому небом. Приїжджий іноземець , що відвідав у 1599 р. перше уявлення Шекспіра "Юлій Цезарь", назвав театр "Глобус" будинком із солом'яним дахом - він мав на увазі дах над сценою. Своя назва театр одержав від статуї Геркулесу, що підтримує плечами земна протока.

Після постановки "Юлія Цезаря" із 1601 по 1608 р. Шекспір створив самі великі свої трагедії: "Гамлет", "Король Лір", "Макбет", "Отелло".

Датський принц Гамлет гірко уболіває про мертвого батька. Але раптом він із страхітливістю дізнається: він не помер, він був убитий. Вбивця - рідний брат убитого, дядька Гамлета - не тільки успадкував престол покійного короля, але і одружився на його вдові - матері Гамлета.

У трагедії зображено, як Гамлет спочатку розвінчує лицемірство коронованого злочинця, а потім і мститься йому за смерть батька. Але це тільки зовнішні події п'єси.

Трагедія малює складні і важкі роздуми шляхетної людини про природу зла, про порочне королівське подвір'я, про ліцимірство, що таїться в палацевих стінах, про хвороби, який уражений сторіччя, немов би " вивихнутий у своїх суглобах". Великий російський критик В.Г.Бєлінський писав про Гамлете:" Це душу, породжена для добра і ще в перший разом побачивша зло у всієї його мерзенності".

Самітність Гамлета - це самотність людини, що випередив свій час, знаходиться з ним у трагічному розладі і тому гине.

У останні роки творчості Шекспіра (1608-1612) його п'єси набувають іншого характеру. Вони віддаляться від реального життя. У них звучать казкові, фантастичні мотиви. Але й у цих п'єсах - "Перикл", "Зимова казка", "Буря" - Шекспір засуджує деспотизм і своевладдя, підводиться на захист дорогих йому ідеалів, славить силу любові, віру і кращі спонукування людини, підтверджує природна рівність усіх людей. Вигук героя однієї з цих п'єс: "Як прекрасно людство!" - може служить знаком епохи Відродження, що подарувала світу Шекспіра.

Шекспір - автор 37 п'єс, 2 поэм , а також 154 сонетів, що відрізняються гарячим почуттям, насичених думкою. Творчість Шекспира є однієї з вершин художньої культури епохи Відродження.

У 1612 році Шекспір написав свою останню п'єсу "Буря". Незабаром він лишив театр. Може бути Шекспір пережив розчарування в англійському театрі, що ішов від того великого шляху, по якому він його вів . А може бути в роки мовчання він виношував задуми нових геніальних створень, яким так і не призначено було з'явитися.

Шекспір помер у 1616 році, у день, коли йому здійснилося 52 року. Він був похований у церкві рідного Стратфорда , куди дотепер приїжджають шанувальники його таланта з усіх кінців світу, щоб поклонитися могилі великого драматурга, відвідати будинок, де він жив, подивитися його п'єси в Стратфорском меморіальному театрі, де ставлять тільки п'єси Шекспіра.

Схожі:

Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconВільям шекспір гамлет, принц датський дійові особи

Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconУрок 2 Тема: Вільям Шекспір великий поет І драматург доби Відродження....
Тема: Вільям Шекспір — великий поет І драматург доби Відродження. «Шекспірівське питання». Розкриття особливостей ренесансного сприйняття...
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір icon«Урок світової літератури як синтез мистецтв»
Методичне об’єднання вчителів світової літератури, російської мови та художньої культури нараховує 4 особи
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconПро педагогічну та методичну діяльність
Саме такою особистістю є вчитель світової літератури Досужа Юлія Миколаївна. Вчитель має вищу освіту, закінчила Криворізький педагогічний...
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconМетодичні рекомендації щодо викладання світової літератури в 2012-2013 н р
Ммк (рмк), учителям світової літератури опрацювати лист Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України №1/9-426 від 01. 06....
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconГоловною метою вивчення світової літератури у загальноосвітніх навчальних...
Аналіз та інтерпретація літературного твору мають спиратися на ґрунтовне знання тексту, докладний розгляд ключових епізодів, доречне...
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconТема. Колискова в долі людини (за творами світової літератури)
Мета: прилучити учнів до надбань світової лірики – родинно-побутових пісень, зокрема колискових
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconМетодичні рекомендації щодо вивчення світової літератури в знз у 2013-2014 навчальному році
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського направляє методичні рекомендації щодо...
Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconСклад районного методичного об’єднання вчителів російської мови,...

Реферат з світової літератури на тему: Вільям Шекспір iconАнотація на роботу Довгань Людмили Іванівни
Анотація на роботу Довгань Людмили Іванівни, учителя російської мови та світової літератури, спеціаліста вищої категорії, старшого...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка