Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому
Скачати 131.58 Kb.
НазваМіжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому
Дата конвертації03.04.2013
Розмір131.58 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
Червоний хрест

Пилип'юк Марта

342

Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця — це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому світу. Метою діяльності руху є захист людського життя та здоров'я, попередження людських страждань та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів.

Складовими частинами рух є:

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) - приватна організація, яка була заснована в 1863 році в Женеві, Швейцарія. Комітет, який складається з 25 членів має унікальні повноваження, які були наданні міжнародною спільнотою, щоб захищати життя та гідність жертв міжнародних та внутрішніх збройних конфліктів.

Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ і ЧП) - це організація, яка була заснована в Парижі в 1919 році. Федерація займається координацією всіх національних організації в межах руху. В тісній співпраці з національними організаціями вона проводить міжнародні гуманітарні операції, які потребують значних ресурсів. Міжнародний секретаріат Федерації знаходиться в Женеві, Швейцарія.

Національні товариства Червоного Хреста та Півмісяця, які представлені 186 –тьома національними об'єднаннями, які визнані МКЧХ та є повноправними членами федерації. Кожен з них працює в своїй країні згідно принципів міжнародного, гуманітарного права та статутів руху. В залежності від обставин, національні об'єднання можуть виконувати додаткові гуманітарні завдання, які безпосередньо не визначаються міжнародним законодавством чи мандатами членів міжнародного руху.

1867 рік - офіційна дата утворення Російського Червоного Хреста
До середини 19 століття не існувало гарно функціонуючої системи забезпечення лікування поранених в бою солдатів та місць для їхнього безпечного розташування. В червні 1859 р швейцарський бізнесмен Анрі Дюнан їздив в Італію для того, щоб зустрітися з французьким імператором Наполеоном III для обговорення труднощів проведення бізнесу в Алжирі, який тоді був окупований Францією. Ввечері 24 червня, коли він приїхав в містечко Сольферіно, де став свідком битви під час якої загинуло та було поранено близько 40 000 солдатів з кожного боку. Анрі Дюнан був шокований наслідками битви та відсутністю елементарної медичної допомоги пораненим. Він повністю відмовився від первинної мети своєї подорожі і кілька днів присвятив себе лікуванню та догляду за пораненими. Повернувшись додому в Женеву він вирішив написати книжку, яку видав власним коштом під назвою "Спогади про Сольферіно" в 1862 році. Він розіслав декілька екземплярів книжкок провідним політичним та військовим діячам Європи. Окрім видання книжки, він відстоював утворення національних, добровільних організації, які б допомагали пораненим солдатам під час війни. Крім того він закликав до розробки та підписання міжнародних договорів, які б гарантували безпеку нейтральних медиків та лікарень для поранених на полі бою.

Міжнародна спільнота надала комітету унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів.

Так створився організація ЧХ - міжнародна організація з відділеннями в багатьох країнах, основна мета якої - запобігати і полегшити страждання людей.

Жахнувшись страждань людей, на які ніхто не звертав уваги, Дюнан і організував групу допомоги, що складалася з добровольців. Вони закуповували все необхідне, розміщували поранених і доглядали за ними. Він запропонував створити в кожній країні загони добровольців для надання допомоги жертвам війни і катастроф мирного часу. Дюнан вважав,що служба допомоги хворим і пораненим повинна бути нейтральною, і пропонував зробити перші кроки з її створення ще в мирний час.

У результаті в 1864 (з 8 по 22 серпня) в Женеві відбулася конференція за участю офіційних представників 16 європейських країн, де була прийнята Женевська конвенція.

1864 про поліпшення долі хворих і поранених воюючих армій на полі бою. Ця конвенція, підписана делегаціями 12 країн, передбачала нейтралітет персоналу медичних служб збройних сил, гуманне ставлення до поранених, а також затвердила інтернаціональну емблему медичного персоналу. На честь батьківщини Дюнана - Швейцарії --символом був обраний червоний хрест на білому полі (швейцарський прапор, дечервоний і білий кольори поміняли місцями).
Первісна Женевська конвенція кілька разів переглядалася і доповнювалася. Під захист Червоного Хреста були взяті жертви військових дій на морі (1907) і військовополонені (1929). Женевська конвенція про надання допомоги військовополоненим давала Червоному Хресту право спостерігати за умовами їх змісту. Пізніше, в 1949, її дія була поширена на цивільне населення під час війни.
Група відомих швейцарських громадян, які брали участь у скликанні Женевської конференції, надалі сформувала Міжнародний комітет Червоного Хреста. У його функції входять офіційне визнання нових національних організацій, робота з розвитку міжнародних гуманітарних угод (особливо Женевських конвенцій) і спостереження за їх виконанням; під час війн та внутрішніх конфліктів .

Міжнародний комітет Червоного Хреста виступає в якості нейтрального посередника з метою забезпечити жертвам військових дій допомогу та захист,спостерігає за умовами утримання військовополонених і дає рекомендації щодо поліпшення цих умов. Міжнародний комітет, штаб-квартира якого знаходиться в Женеві, обирається з числа швейцарських громадян.
Міжнародна конференція Червоного Хреста вперше відбулася в Парижі в

1867. Конференція збирається раз на чотири роки і є найвищим дорадчим органом Червоного Хреста. У її роботі беруть участь представники національних організацій, Міжнародний комітет Червоного Хреста, Ліга товариств Червоного Хреста та делегації країн, що підписали Женевські конвенції.
Національні товариства Червоного Хреста.

До 1900 р. товариства Червоного Хреста були організовані майже в 30 країнах. Розроблялися великі програми діяльності у воєнних умовах. У той же час у Червоного Хреста з'явилися і нові, мирні завдання, спрямовані на подолання наслідків стихійних лих і розвиток охорони здоров'я. На сьогоднішній день ці завдання вирішуються в рамках широкої мережі програм з охорони здоров'я, надання гуманітарної допомоги та зміцненню безпеки, а також загальних і спеціальних освітніх програм. Національні товариства - незалежні добровільні організації, хоча й отримують повноваження від своїх урядів.

Міжнародне визнання ці суспільства отримують при виконанні наступних умов: уряди їхніх країн повинні суворо дотримуватися рішення Женевських конвенцій;

діяльність національних товариств повинна бути схвалена їх законними урядами, а самі суспільства повинні дотримуватися статуту і керуватися основоположними принципами Міжнародного Червоного Хреста.
Ліга товариств Червоного Хреста - об'єднання національних організацій,створене в 1919. Первинною метою Ліги було вироблення програм і взаємодопомоги та розвитку, розрахованої на мирний час. Сьогодні до числа основних завдань Ліги (яка має постійний секретаріат у Женеві) входять допомога новоствореним товариствам Червоного Хреста, об'єднання дій різних його груп, розширення сфери діяльності та ресурсів національних організацій і координація їх зусиль у випадку міжнародних стихійних лих. Ліга товариств Червоного Хреста включає 106 національних організацій із загальною кількістю членів більш 188 млн. чоловік. Ліга міститься на добровільні пожертвування її членів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста тричі нагороджений Нобелівською премією миру - у 1917 р. «За діяльність із поліпшення становища військовополонених», у 1944 р. за діяльність в роки війни, яка повернула значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні, та в соті роковини свого існування (1963).

-Червоний Хрест завжди і всюди прагне попередити, полегшити людські страждання. Його мета - захист життя і здоров'я людей,людської гідності, сприяння взаєморозумінню між народами в ім'ядосягнення стійкого миру.

- Червоний Хрест прагне полегшити страждання людей, нероблячи відмінностей між ними з національної, расової і класової при -надлежності, релігійних та політичних переконань.

- Організація утримується від коментарів при виникненніконфліктних ситуацій і не втручається в протиріччя політичного,релігійного чи ідеологічного характеру.

- Національні суспільства, сприяючи урядам своїх країн в вирішенні гуманітарних питань, зберігають автономію, щоб завжди мати можливість діяти відповідно до принципів руху.

- Допомога Червоного Хреста грунтується на добровільності та безоплатність.

- У кожній країні може бути тільки одне Товариство Червоного Хреста і

Червоного Півмісяця, яка діє на всій території країни і відкритодля всіх її громадян.

  • Червоний Хрест - всесвітня організація, в якій всісуспільства рівні і несуть рівну відповідальність і обов'язки по наданнюдопомоги один одному.


Існує,також, ЦЕНТР МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ та ЛІКАРНЯ НА ДОМУ

При Східному Окружному Відділенні Російського Червоного Хреста працює центр медико-соціальної допомоги. У центрі ведуть прийом досвідчені медсестри і лікарі.

Він оснащений сучасним мед-устаткуванням. У центрі щороку отримують допомогу багато сотень людей.

З метою полегшити страждання одиноких важкохворих жителів нашого округу з категорії людей похилого віку та інвалідів I і II груп, захистити права і гідність цих людей служба милосердя Східного окружного відділення

Російського Червоного Хреста надала у 2001 році медико-соціальну допомогу вдома 250 нужденним.

Всі ці люди отримують мінімальну пенсію, не в змозі самі ходити вмагазин, аптеку, приготувати їжу, прибрати оселю, помитися, привести впорядок постільна білизна, дійти до поліклініки. У разі необхідності вони повинні бути госпіталізовані до "Палати Червоного Хреста", відкриті в лікарнях нашого округу. За багаторічну історію розвитку медицини для лікування хворих лікарі випробували безліч лікарських засобів і мегодов лікування.

Серед них є одне, абсолютно незвичайне, живе ліки - целюдська кров.

У нашій країні щорічно близько 2 мільйонів чоловік отримує необхідну їм для порятунку життя кров або її компоненти. Більше 5 мільйонів чоловік отримує лікарські препарати, на виготовлення яких необхідна кров.

Понад півстоліття Червоний Хрест - активний помічник охорони здоров'я з організації безоплатного донорства.

Крім цього, його основні завдання - вести агітацію і пропаганду серед населення і бути на сторожі прав донорів. У 1993 році президентом виданий закон "Про донорство крові та її компонентів", в якому донори, які здали кров 40 разів і більше, отримують звання "Почесний донор РФ" та пільги,передбачені законом про "донорство крові та її компонентів".

У Західному окрузі м. Москви щорічно більше 10 тис. чоловік добровільно і безоплатно здійснює гуманний вчинок - здають свою кров, щоб врятувати життя іншим. Системи взяття і переливання крові тільки одно - разові. Можливість зараження донора вірусом СНІД, гепатит і іншими інфекційними захворюваннями повністю виключена.
^ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Протягом 5 років працює фонд екстреної гуманітарної допомоги. Тут гостро потребують жителі можуть отримати предмети першої необхідності: постільна і натільна білизна, взуття, одяг, предмети санітарно-гігієнічного догляду .Щорічно більше тисячі людей, що потрапляють в екстремальні життєві ситуації, отримує у нас необхідну допомогу.
^ БЛАГОДІЙНА АПТЕКА

Програма розрахована на соціальну підтримку представників населення округу, що не мають пільг на придбання медикаментів, але в силу обставин в певний період життя потрапили в екстремальні життєві ситуації. Це можуть бути пенсіонери, які не мають інвалідності,безробітні, матері-одиначки. Особливе місце займають безоплатні донори,працюють на підприємствах округу і систематично здають кров. Така соціальна підтримка допоможе подальшому розвитку безоплатного донорства.

Після чорнобильської катастрофи пройшло багато років ,

Світ, у перші місяці і роки після аварії на Чорнобильській атомній станції,вражений подією, потроху забуває про те, що трапилося в квітні

86-го, про наслідки катастрофи.

Проблема, що рахувалася в Білорусі під номером 1, теж поступово йде на другий план. Затяжна економічна криза змушує білорусів думати просамому насущний. Проте чорнобильська проблема нікуди не поділася, вона залишилася і наслідки аварії продовжують свій негативний вплив. І громадські організації, в чиї обов'язки входить допомагати людям, незважаючи на всі труднощі, продовжують роботу. У результаті економічної кризи в складному становищі виявилися практично всі жителі країни. І в такій ситуації ми,громадська організація, повинні піклуватися про те, щоб по можливості підтримати найбільш уразливі групи населення. Однією з найважливіших програм залишається чорнобильська. Її актуальність і значення рік у рік не зменшуються , а якщо говорити за великим рахунком - збільшуються.

Основою довгостроковій чорнобильської програми, яка реалізується вже протягом декількох років, є робота діагностичних лабораторій. Ми змогли довести нашим партнерам - Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного півмісяця необхідність продовження цієї програми на міжнародному рівні.

Відбулося їх переоснащення повністю новим обладнанням. Ці лабораторії працюють в Гомельській, Могилевській та Брестській областях на забруднених територіях. Лабораторії оснащені всім необхідним для комплексного обстеження різних категорій населення. Результативність цієї роботи висока. Бригада, що складається з восьми осіб: куди входять терапевт,спеціаліст по щитовидній залозі, лаборанти, водій – трудяться цілий рік у відрядженому режимі в найвіддаленіших регіонах, де немає закладів охорони здоров'я. А якщо враховувати, що в забруднених районах вузьких спеціалістів сьогодні не вистачає, можна уявити, наскільки необхідна такого роду медична допомога. Ми переконалися: багато людей,особливо що проживають в Могилевській та в Брестській областях, не проходили після аварії комплексного обстеження. Так, десь краще обстежують дітей.

З дорослими ж ситуація складна. Одна бригада обслуговує близько 15 тисяч чоловік на рік. Ефективність дуже хороша. Не було жодного випадку не обгрунтованого поставленого діагнозу. Близько 70 відсотків обстежених по рекомендації наших фахівців відразу ж направляються на додаткове обстеження або консультації з тих чи інших захворювань.

Говорячи про обстеження, слід зазначити, що вона оцінюється в суму десять доларів. Тобто легко підрахувати, виходячи з наших середніх доходівв 20-30 доларів, наскільки вагома допомога. Бригада фахівців працює повністю на закордонних обладнанні та реагентах, без останніх сьогодні вона обійтися не може. Приміром, аналізатори крові, сечі формувала нам Англія. До програми періодично підключаються Японія, Голландія, Данія, Швеція, Фінляндія. І в міру того, як вона розвивається, формується і її фінансування.

Але, звичайно, все одно в наших умовах підтримувати здоров'я нації на необхідному рівні дуже непросто. Число прооперованих з приводу недоброякісної пухлини щитовидної залози перевалила за 600 випадків.

У Японії після вибухів атомних бомб за весь наступний період було виявлено та прооперовано всього вісім таких випадків . Найбільш складна картина спостерігається серед підлітків. Встановлено, що коли йде порушення або захворювання щитовидної залози, і не тільки онкологічного характеру,то відбувається порушення в розумовому розвитку, це підтверджується статистичними даними. Тобто розвиток дещо гальмується, стає менш активним, ніж у здорових однолітків. Це дуже серйозна проблема , яка повинна постійно перебувати в полі зору.

Чорнобильська програма передбачає також забезпечення дітей на забруднених територіях вітамінами і сухим молоком. Що й було зроблено .

У минулому році Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця зробила ще один дуже важливий крок - доставила в Білорусь етіроксін. Цей препарат необхідний людям, які страждають захворюванням щитовидної залози, без постійного застосування якого вони жити нормально не можуть. Все, що перенесли операції на щитовидній залозі, були забезпечені цими ліками безоплатно через диспансери. Препарат дорогий. Одна упаковка етіроксіна коштує мільйон чотириста рублів. Крім того,даний лікарський препарат Білоруссю в минулому році не закуповувався. І наше товариство Червоного Хреста є єдиним каналом, через який його можна отримати.
Цікавою новиною є інформація,що - Червоний Хрест не має права на червоний хрест .

За цей символ з американською органiзацiєю судиться корпорація «Джонсон і Джонсон»

Фармацевтична та медична корпорація «Джонсон і Джонсон», штаб-квартира якої розташована в Нью-Джерсі, повідомила, що подала судовий позов проти американського Червоного Хреста, вимагаючи від цієї гуманітарної організації... припинити використовувати знак червоного хреста. Причина, бачте, в тому що «Джонсон і Джонсон» має ексклюзивне право на використання цього символу.
У судовому позові компанія вказує, що вже сто років має право на використання зображення червоного хреста на своїх виробах, наприклад, бинтах чи кремах для першої допомоги. Юристи корпорації вважають, що Червоний Хрест може використовувати цей символ лише на виробах, які призначені для неприбуткової діяльності.
Позов, який було подано до окружного суду в Нью-Джерсі, дуже обурив керівництво Червоного Хреста. «Корпорація з мільярдними прибутками звинувачує Червоний Хрест у тому, що він порушив закон, з єдиною метою — заробляти ще більше грошей. І це огидно», — заявив глава американської філії цієї організації Марк Еверсон.

«Джонсон і Джонсон» розпочав використовувати червоний хрест як свій фірмовий знак у 1887 році, тобто через шість років після заснування Червоного Хреста. Червоний Хрест дійсно випускає окремі медпрепарати та предмети гігієни, наприклад, зубні щітки. Але представники організації наголошують, що ці вироби є частинами пакетів для невідкладної допомоги, а прибутки від їх продажу йдуть на допомогу тим регіонам, де сталися стихійні лиха та природні катаклізми.

Пропоную ще декілька новин-

-Червоний Хрест витратив рекордну суму на допомогу в 2008 році .

-Міжнародний комітет Червоного Хреста витратив минулого року рекордну суму через загострення гуманітарної кризи в світі.

-Як йдеться в щорічній доповіді організації, витрати Червоного Хреста перевищили мільярд доларів. Ці кошти пішли, перш за все, на допомогу в Судані, Сомалі, Іраку, Афганістані, на палестинських територіях і в Шрі-Ланці.

-Червоний Хрест розподілив 120 тисяч тонн продуктів – удвічі більше, ніж роком раніше. Продовольчу допомогу отримали понад 2,5 мільйона людей.

Схожі:

Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (мкчх, англ. International Committee of the Red Cross icrc) — приватна гуманітарна установа,...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconПрограма міжнародного літнього табору «Нові обрії» для представників...
Міжнародного літнього табору «Нові обрії» для представників молодіжних клубів волонтерів Червоного Хреста
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconЗаява
Нові обрії”, який проводить Товариство Червоного Хреста України з 18 по 23 серпня 2005 року у с. Юріївка Першотравневого району Донецької...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconСиндром “червоного ока”
Мета: довести до лікарів різних спеціальностей дитячої клініки про основні клінічні критерії діагностики та невідкладної допомоги...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconЧервоного моря ”. Вкажіть, де знаходилось це місто та назвіть причини його зникнення?
И, що розвиваються розглядають міжнародний екотуризм, як можливість урізноманітнити свою економіку стимулювати інвестиції та отримати...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconМатеріальною точкою називають тіло, розмірами якого можна знехтувати, але не його масою
Кінематика – розділ механіки, в якому вивчається механічний рух без з׳ясування причин, які викликають цей рух
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconКерівникам знз про організацію проведення в Чернівецькій області...
Віл/снід, постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій, безпритульних дітей та дітей-сиріт, багатодітних та неповних малозабезпечених...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconВідповіді до екзамену з дисципліни «Фізика»
Прямолінійний рух – це рух при якому тіло(точка) за будь-які рівні І нескінченні малі проміжки часу проходить однакову відстань....
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconВідділ освіти, молоді та спорту Перевальської державної адміністрації
Всеукраїнської організації | Червоного Хреста. Промінці, які йдуть від серця символізують добро І сердечність відношення волонтерів...
Міжнародний рух Червоного Хреста І Червоного Півмісяця це міжнародний гуманітарний рух в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців по всьому iconПро проведення XXXVII обласного конкурсу
Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України оголошують про проведення щорічного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка