З м І с т
Скачати 189.69 Kb.
НазваЗ м І с т
Дата конвертації12.04.2013
Розмір189.69 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > ДокументыМіністерство оборони України
Н А К А З
ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ – КОМАНДУВАЧА СУХОПУТНИМИ ВІЙСЬКАМИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
________.02 м. Львів ___


Про затвердження Положення про

полігони Сухопутних військ України

З метою підвищення ефективності використання полігонів Сухопутних військ України, визначення підпорядкованості та завдань щодо забезпечення оперативної і бойової підготовки Сухопутних військ України
НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити Положення про полігони Сухопутних військ України (далі Положення), що додається.
 1. Заступникам командувача Сухопутними військами України з озброєння, тилу вжити заходів щодо укомплектування полігонів Сухопутних військ озброєнням, військовою технікою, майном згідно норм та штату до 01.09.2000 року.
 1. Заступнику начальника штабу – начальнику організаційно-мобілізаційного управління командування Сухопутних військ України відповідно до вимог Положення внести зміни в штати з’єднань, військових навчальних закладів, полігонів. Щорічно сумісно з Головним управлінням бойової підготовки визначити завдання оперативних командувань на підготовку начальників навчальних об’єктів та електриків-операторів полігонів Сухопутних військ України.
 1. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника командувача Сухопутними військами України з бойової підготовки – начальника Головного управління бойової підготовки.
 1. Наказ довести до генералів та офіцерів командування Сухопутних військ України, командувачів військами оперативних командувань, командувачів армійських корпусів, командирів з’єднань (бригад), начальників вищих військових навчальних закладів.Тимчасово виконуючий обов’язки командувача

Сухопутними військами України
генерал-лейтенант

^ В.М. МОЖАРОВСЬКИЙ

ПОЛОЖЕННЯ
про полігони Сухопутних військ України

З м і с тІ. Загальні положення ------------------------------------------------ 2

ІІ. Призначення полігонів та підпорядкованість ---------------- 4

ІІІ. Комплектування полігонів --------------------------------------- 6

ІV. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення ---------- 7

Загальні положення про полігони


 1. Полігони – спеціально обладнані ділянки місцевості з повітряним простором над ними, що призначення для проведення заходів оперативної та бойової підготовки військ, тактичної та армійської авіації; польового вишколу та психологічної підготовки особового складу підрозділів, військових частин; відпрацювання навчальних завдань слухачами та курсантами військово навчальних закладів, проведення досліджень у галузі військового мистецтва.

^ Вимоги до навчальних об’єктів полігонів, обов’язки посадових осіб, заходи безпеки та інші питання, що регламентують повсякденну діяльність полігону та військ, які прибули для виконання завдань бойової підготовки, визначаються Порадником зі служби полігонів Сухопутних військ України (наказ начальника Головного штабу Збройних Сил України від 1993 року № 59).

^ Служба полігонів – комплекс заходів, що забезпечують проведення занять, тактичних завдань з бойовою стрільбою, виконання вправ стрільб та водіння згідно з чинних настанов та курсів стрільб разом з безумовним виконанням заходів безпеки.


 1. Полігони обладнуються тільки на землях (водних акваторіях), відведених для потреб оборони та переданих у користування Міністерству оборони України відповідними державними органами згідно з чинним законодавством.

Порядок отримання земельних ділянок для потреб Міністерства оборони України їх облік, завдання щодо утримання та вимоги екологічної безпеки, передачі земель, що вивільняються, до держмайна або в тимчасове користування визначається Земельним Кодексом України та наказом Міністра оборони України 1997 року № 483 “Про порядок надання, користування земельних ділянок, надання для потреб Збройних Сил України“.


 1. Безпека під час проведення навчань, стрільб, пусків ракет і занять на полігонах забезпечуються правильною організацією служи полігонів, дотриманням вимог курсів стрільб, настанов і заходів безпеки військами та особовим складом полігону, визначених у Пораднику зі служби полігонів Сухопутних військ.

 1. Порядок використання полігонів Сухопутних військ підрозділами (частинами) інших видів Збройних Сил України, силових структур інших міністерств (відомств) визначається заступником командувача Сухопутними військами України з бойової підготовки – начальником Головного управління бойової підготовки (далі начальник ГУБП Сухопутних військ України).
 1. Для безпеки використання повітряного простору на кожному полігоні розробляється інструкція, що визначає кордон районів і мінімально безпечні висоти польотів повітряних суден, порядок подання заявок на використання повітряного простору та інші необхідні питання. Встановлюється постійний зв’язок з органами управління повітряним рухом (УПР). Інструкція узгоджується із (Украероцентром, Украерорухом ). Відповідальність за організацію та забезпечення зв’язку з органами УПР покладається на начальника зв’язку, штабу командування Сухопутних військ України, та на начальників зв’язку оперативних командувань, на територіях яких розташовані полігони.
 1. З питань служби полігонів полігони всіх категорій підпорядковуються – начальнику ГУБП СВ через відділ забезпечення підготовки Сухопутних військ управління програмно-статутного та забезпечення бойової підготовки Головного управління бойової підготовки Сухопутних військ України, а полігони оперативного командування – заступнику командувача військами оперативного командування з бойової підготовки – начальнику управління бойової підгонки оперативного командування через відділ (відділення, групу) полігонів та матеріально технічного забезпечення.
 1. Залежно від завдань, покладених на полігони, та за підпорядкуванням вони поділяються на:

центральні (державні),

дослідні,

полігони оперативних командувань І, ІІ категорій,

армійських корпусів,

військово-навчальних закладів,

навчальних центрів з підготовки молодших фахівців,

дивізійні (бригадні),

полігони родів військ.
Бойова та спеціальна підготовка з особовим складом полігонів організовується та проводиться згідно з програми бойової підготовки особового складу полігонів і контролюється у відповідності порядку підпорядкованості.

Головне управління бойової підгонки командування Сухопутних військ України не менше одного разу на рік здійснює перевірку виконання вимог керівних документів і фінансово-господарської діяльності підпорядкованих полігонів.

^ Управління (відділи) бойової підготовки оперативних командувань не менше одного разу на рік здійснюють перевірку фінансово-господарської діяльності полігонів, організації полігонної служби, наявності та працездатності обладнання, відповідності об’єктів вимогам Альбому схем навчань об’єктів (полів) полігонів Сухопутних військ видання 1989 р.

^ Відділи бойової підготовки армійських корпусів не менше одного разу на півріччя перевіряють виконання вимог керівних документів з полігонної служби, працездатність обладнання та стан об’єктів.
ІІ. Призначення полігонів та підпорядкованість


 1. ^ На полігони Сухопутних військ покладається:

Забезпечення проведення тактичних навчань з бойовою стрільбою. Виконання вправ стрільб та водіння згідно з чинним настановами, курсами стрільб та водіння підрозділами механізованих та танкових військ, родів військ та спеціальних військ;

здійснення контролю та оцінки дій підрозділів, частин і з’єднань у ході тактичних навчань як з бойовою стрільбою, так і з використанням лазерних імітаторів;

збір, аналіз та узагальнення передового досвіду бойової підготовки підрозділів механізованих і танкових військ, родів військ та спеціальних військ, відпрацювання пропозиції з його подальшого удосконалення;

аналіз використання навчальних об’єктів та експлуатації навчального (полігонного) обладнання;

зберігання, удосконалення навчально-матеріальної бази бойового злагодження;

забезпечення проведення бойового злагодження підрозділів, частин, з’єднань в особливий період.

Завдання щодо відповідності до Альбому схем, курсів стрільб та водіння, обладнання навчальних місць, класів на об’єктах вогневої підготовки та водіння, полів родів військ та спеціальних військ полігону покладається на командирів, яким підпорядкований полігон, та командирів підрозділів, які на них проводять заняття.


 1. ^ Полігони ракетних військ і артилерії призначені для проведення тактичних, тактико спеціальних, командно-штабних навчань з’єднань, частин і підрозділів ракетних військ і артилерії; контрольних, комплексних, контрольно-комплексних занять (тренувань) з стрільбою і управлінням вогнем (управління ракетними ударами), виконання залікових вогневих завдань, як з бойовою стрільбою (пусками ракет) так і без них, у відповідності до Курсу підготовки артилерії (КПА-94), Курсу підготовки ракетних військ (КПРВ-96), а також дослідних (показових) навчань за умов суворого та гарантованого дотримання заходів безпеки.


Заступник командувача Сухопутними військами України – командувач ракетних військ і артилерії Збройних Сил України не менше одного разу на рік здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності, стану та розвитку полігонів, що йому підпорядковані.

Перелік навчальних об’єктів на полігонах ракетних військ і артилерії викладено в додатку 2 до Положення. 1. ^ Полігони військ протиповітряної оборони Сухопутних військ України центрального підпорядкування, оперативного командування призначені для проведення, контролю та оцінки тактичних навчань з бойовою стрільбою зенітними артилерійськими, зенітними ракетно-артилерійськими та зенітними ракетними частинами та підрозділами, виконання залікових навчань та і бойових тактико-вогневих занять зенітною артилерією та зенітними ракетними комплексами (ЗРК) ближньої дії по реальних (імітованих) повітряних цілях і наземних (надводних) мішенях відповідно до положення Курсу стрільб за умовами суворого та гарантованого виконання заходів безпеки.


Перелік навчальних об’єктів полігонів військ протиповітряної оборони викладі в додатку 3 до Положення.


 1. Полігони військових навчальних закладів є основною польовою навчально-матеріальною базою, що забезпечує виконання програм підготовки слухачів і курсантів, польову виучку з тактичної, вогневої та спеціальної підготовки, водіння бойових машин і танків.
 1. Командири (начальники), яким підпорядковані полігони, безпосередньо керують життєдіяльністю полігонів, і несуть відповідність за їх розвиток та удосконалення, працездатність.


^ Дослідні полігони призначенні для проведення з використанням лазерних імітаторів стрільби та ураження, проведення оперативно-тактичних та тактичних навчань (маневрів) військ з бойовою стрільбою в умовах ведення радіоелектронної боротьби, проведення дослідних та дослідницьких навчань за рішенням Міністра оборони України, здійснювати бойове злагодження механізованих і танкових підрозділів.
Полігони оперативного командування (армійських корпусів) І, ІІ категорій призначенні для забезпечення оперативно-тактичних і тактичних навчань (маневрів) військ з бойовою стрільбою зі стрілецької зброї, БМП, БТР, танків, артилерії, бойовим застосуванням засобів протиповітряної оброни в умовах ведення радіоелектронної боротьби проведення дослідних та дослідницьких навчань за рішенням Міністра оборони України.
Полігони оперативних команд І категорії повинні забезпечувати проведення, дивізійних, полкових тактичних навчань з бойовою стрільбою із засобами підсилення та підтримки. Для полігонів ІІ категорії (корпусні) – батальйонних тактичних навчань з бойовою стрільбою при незначних обмеженнях для засобів підсилення та підтримки.
Перелік навчальних об’єктів на загальновійськових полігонах викладено в додатку 1 до Положення.

На полігонах І та ІІ категорій оперативних командувань, армійських корпусів за рішенням начальника Головного управління бойової підгонки Сухопутних військ України дозволяється створення об’єктів гірської підготовки.
Полігони навчальних центрів з підготовки молодих фахівців призначенні для проведення тактичних (тактико-стройових) навчань, виконання вправ стрільб у складі підрозділів, водіння танків (БМП, БТР) у відповідності до Курсів стрільб і водіння згідно з програмами бойової підготовки курсантів.
Полігони дивізії (бригад) призначені для використання вправ стрільб, водіння танків, БТР, БМП, відповідно до курсів стрільбі водіння
ІІІ. Комплектування полігонів.


 1. Комплектування і навчання особового складу полігонів, підбір і пропозиції щодо призначення на офіцерські посади здійснюється начальниками, яким ці полігони підпорядковуються, за узгодженням з вищими штабами. Комендатури, що розглядається, повинні мати відповідну освіту та перспективу пересування по службі. Навчання провидиться на спеціальних курсах.
 1. На посади начальників дослідних полігонів оперативних командувань І категорії та їх заступників призначаються офіцери – які прослужили в системі полігонної служби не менше 5 років і пройшли підготовку на спеціальних курсах.
 1. Підготовка прапорщиків на посади начальників об’єктів проводиться у школах прапорщиків. Призначення на посаду начальників об’єктів прапорщиків, які не мають відповідного фаху, здійснюється у випадках, коли кандидати мають середню технічну або вищу освіту за фахом “електротехніка, або електроніка”.
 1. Підготовка операторів об’єктів і навчально-тренувальних засобів (НТЗ) і проводиться у штатних ротах при навчальних центрах із підготовки молодших фахівців. Особовий склад полігонів, який не пройшов навчання у навчальному підрозділів, повинен навчатися безпечному методу експлуатації обладнання на робочих місцях та працювати під керівництвом досвідчених фахівців. Після закінчення підготовки та практичного навчання військовослужбовці проходять кваліфікаційну комісію з правил технічної експлуатації та правил техніки безпеки при роботі з електроприладами. Особовий склад, що успішно пройшов підготовку з присвоєнням ІІІ кваліфікаційної групи та не має медичних протипоказань, допускається до самостійної роботи.


Комплектування навчальних об’єктів електриками-операторами здійснюється таким чином, щоб на кожен район (ділянку) навчально-тактичного поля, військове стрільбище, вогневе містечко, кожну ділянку директриси (БМП, танкової, артилерійської),сектор протиповітряної оборони було не менше трьох електриків-операторів.

ІV. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення

 1. Обладнання полігонів здійснюється на підставі генеральних (річних) планів які затверджені для центральних, дослідних полігонів, полігонів військових навчальних закладів заступником Міністра оборони України –командувачем Сухопутними військами Збройних Сил України, а для полігонів оперативних командувань, корпусів, дивізій (бригад) –командувачами військами оперативних командувань.

Категорично забороняється будівництво, утримання, позаштатних та не пов’язаних з бойовою підготовкою об’єктів (парків, складів, сховищ і таке інше), а також капітальних будівель військових радгоспів. 1. Забезпечення полігонів промисловими та будівельними матеріалами здійснюється через управління бойової підгонки оперативних командувань згідно з планом спорудження навчальних об’єктів. Фонди на будівельні матеріали ,які надаються централізовано, оформляються через Головне управління бойової підготовки Сухопутних військ України. Закупівля матеріалів на місцях здійснюється у межах сум наданих на рік за рахунок кошторису Міністра оборони України. Кошти дозволяється використовувати тільки на придбання будівельних матеріалів, напівфабрикатів, інструментів, інших матеріалів та виробів, які не надаються полігонам за планом постачання.

Будівництво капітальних споруд об’єктів бойової підготовки на полігонах без розробленої та затвердженої у визначеному порядку проектної документації категорично заборонено.


 1. Головне управління бойової підгонки Сухопутних військ України щорічно до 1 квітня поточного року подає замовлення до Головного управління планування, розвитку та виробничих замовлень озброєння та військової техніки штабу Озброєння на закупівлю в наступному році:

навчального (полігонного) обладнання;

навчально-тренувальних засобів (тренажерів);

запасних частин і мішеней;

матеріальних засобів загального призначення ( кабель, фарба, електровироби, фанера тощо)

Постачання обладнання полігонам здійснюється через Головне управління бойової підгонки України, командування Сухопутних військ України на підставі норм штатів і табеля до штатів.


 1. Визначення потреб на утримання полігонів та планування витрат в грошових коштах здійснюється на підставі наказу Міністра оборони від 1990 року № 200 “Про ведення в дію класифікації витрат кошторису Міністра оборони”.


Начальники полігонів, командири з’єднань та військових частин до 1 травня поточного року подають за підпорядкованістю (у тому числі і по лінії фінансових органів) обсяги орієнтовних витрат на наступний рік.
ДОДАТКИ:

  1. Перелік навчальних об’єктів загальновійськових полігонів Сухопутних військ України.

  2. Перелік навчальних об’єктів полігонів ракетних військ і артилерії Сухопутних військ України.

  3. Перелік навчальних об’єктів полігонів військ протиповітряної оборони Сухопутних військ України.


Тимчасово виконуючий обов’язки начальника

Головного управління (бойової підготовки)

Сухопутних військ

полковник І.В. ФЕДОРОВ

Додаток 1

до пункту 11

ПЕРЕЛІК

Навчальних об’єктів на загальновійськових полігонах

Сухопутних військ України
з/п

Найменування об’єктів

Полігони

Дослідні оперативного командування

НЦ з підготовки молодих фахівців

Дивізійний (бригадний)

ОІСВ

Ітв при ХДПУ

1.

Тактичне навчальне поле для підготовки дрібних підрозділів

-

+

+

+

+

2.

Тактичне навчальне поле для проведення навчань з бойовою стрільбою (без бойової стрільби)

+

-

-

-

-

3.

Військове стрільбище

+

+

+

+

+

4.

Директриса БМП

+

+

+

+

-

5.

Вогневе містечко БМП

+

+

+

+

-

6.

Танкова директриса

+

+

+

-

+

7.

Танкове вогневе містечко

+

+

+

-

+

8.

Директриса стрільби ПТКР та артилерії прямою наводкою

+

+

-

-

-

9.

Директриса стрільби артилерії з закритих вогневих позицій

+

-

-

-

-

10.

Автоматизована директриса для стрільби по вертольоту, що зависає

+

-

+

-

-

11.

Гвинтівочний артилерійський полігон

-

+

+

-

-

12.

Танкодром

+

+

+

+

+

13.

Машинодром

+

+

+

+

+

14.

Автодром

+

+

+

+

+

15.

Навчальні поля родів військ і спеціальних військ

-

+

+

+

+ПРИМІТКА:

 1. “+” – означає, що навчальний об’єкт повинен бути на полігоні;

 2. “-” – означає, що наявність навчального об’єкту не обов’язкова;


Тимчасово виконуючий обов’язки начальника

Головного управління (бойової підготовки)

Сухопутних військ

полковник

І.В. ФЕДОРОВ

Додаток 2

до пункту 8


ПЕРЕЛІК

Навчальних об’єктів полігонів ракетних військ

і артилерії Сухопутних військ України
п/п

Найменування об’єктів

1.

Стрільбище родів військ

2.

Директриса стрільби ПТКР і артилерії прямою наводкою

3.

Директриса стрільби артилерії з закритих вогневих позицій

4.

Гвинтівочний артилерійський полігон

5.

Містечко бойової роботи артилерії

6.

Автодром

7.

Навчальні поля родів військ і спеціальних військЗаступник командувача Сухопутними військами

України – командувач ракетних військ і артилерії

Збройних Сил України

генерал-майор

^ М.П. ГРИЦАЙ

Додаток 3

до пункту 9

ПЕРЕЛІК

Навчальних об’єктів полігонів протиповітряної

оборони Сухопутних військ України
п/п

Найменування об’єктів

1.

Вогневі рубежі для виконання вогневих стрільб

2.

Майданчики для пуску ракет мішеней та імітаторів повітряних цілей

3.

Сектор стрільби зенітних ракетних комплексів ближньої дії та зенітної артилерії по повітряних цілях

4.

Директриса стрільби по вертольотах, наземних (наводних) цілях

5.

Майданчик для пуску та приземлення РУМ

6.

Навчальне тактичне поле з позиційними районами та стартовими позиціями

7.

Ділянки стрільби з стрілецької зброї

8.

машинодром


Начальник військ ППО Сухопутних військ

України – начальник управління військ ППО

генерал-майор

В.В.НОВОСЬОЛОВ

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка