Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Скачати 82.33 Kb.
НазваВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Дата конвертації25.04.2013
Розмір82.33 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы


Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації

центральна районна бібліотека


E-mail: k-p_rcbs2009@mail.ru
Музичний вечір

(до 75-річчя від дня народження Володимира Висоцького)

У вечорі беруть участь члени клубу «Юність». На сцені портрет В.Висоцького, вислови про поета, газети, стенди з фотографіями Висоцького.

Ведучий: Володимир Висоцький прожив коротке яскраве творче життя. Він у своїх піснях сказав раніше за інших людям правду. Правду про себе, своїх сучасників, про наш народ. Поети не можуть жити довго. Вони проживають більш емоційну, більш страдницьку життя. Біль інших - це їхній біль. З пораненим серцем довго не витримаєш. Висоцький пролетів через своє життя, як метеор, залишаючи після себе довго звучний, ранящий слід. Визнання прийшло до нього після смерті. Своїми піснями він будив народ, свою країну. Його ім'ям названа відкрита в 1986 році планета під номером 2324. Його ім'я носить Іванівський молодіжний театр, бульвар у Києві. Мільйонними тиражами випущені диски його пісень, а в 1982 році вийшла в світ книга віршів «Нерв». Марина Владі написала книгу «Висоцький, або Перерваний політ»., Алла Демидова «Володимир Висоцький: яким пам'ятаю і люблю»

Ведучий: Є поети краще Висоцького, є актори краще Висоцького, але немає рівного йому людини, в якому б ці різні таланти злилися в одне. Вірші Висоцького не були опубліковані за життя. Вони розповсюджувалися в магнітофонних записах. Публікуватися вони стали тільки після смерті. Секрет його популярності Висоцького в тому, що він завжди говорив правду,

І був абсолютно щирий. Серед 600 його віршів і пісень є слабкі, але коньюктурних немає. За це його любив народ. І вірив йому. Однією з особливостей пісенної творчості В. Висоцького є народність, фольклорна основа. Його пісні часто побутують у народі як анонімні, фольклорні. Висоцький співає про що хоче, не замислюючись, чи можна про це писати або не прийнято. Висоцький не помер, він і сьогодні серед нас в піснях, віршах, на екрані.

На сцену піднімаються учасники заходу, котрі розкривають 1 сторінку

Сторінка 1 «Життя і доля»

Ведучий: Володимир Висоцький народився 25 січня 1938 року в Москві, в сім'ї військовослужбовця. Батько, Семен Володимирович, кадровий офіцер, брав участь в обороні Москви, звільняв Донбас, з боями дійшов до Берліна. Мати, Ніна Максимівна, працювала начальником бюро в науково - дослідному інституті, в даний час на пенсії.

Незадовго до закінчення школи - студії, - розповідав Висоцький, - одного разу я почув Окуджаву, і тоді зрозумів, що така манера - свої вірші викладати під ритм гітари - більш підсилює поезію, робить її більш виразною і дохідливій.

(Звучить пісня «Ранкова гімнастика») виконують Олександр Білоокий, Владислав Якубчик.

Читець

Я не люблю фатального результату,

Від життя ніколи не втомлююся.

Я не люблю будь-який час року,

В яке хворію або співаю.

Читець

Я не люблю, коли наполовину

Або коли перервали розмову.

Я не люблю, коли стріляють в спину,

Я також проти пострілів в упор.

Ведучий

У 1955 році Володя закінчив 10 клас і вступив на механічний факультет Московського інженерно - будівельного інституту. Ще навчаючись у школі, він відвідував драмгурток у Будинку вчителя на вулиці М. Горького. До своєї мети йшов цілеспрямовано. Керував гуртком артист МХАТу Боголюбов, який перший помітив у Володі акторське дарування і порадив йому піти вчитися в театральне училище. Він серйозно захоплювався мистецтвом: збирав багато альбомів з репродукціями відомих художників.

На той час у нього було написано ряд спортивних та гумористичних віршів. Через наслідування в ранніх піснях Окуджаві у Висоцького вироблявся свій стиль, своя образність, своє поетичне бачення навколишнього світу. Витоки своєї творчості він відносив до традицій міського романсу - дворовим пісням і пісням міських околиць.

Читець

Я не люблю холодного цинізму,

У захопленість не вірю і ще

Коли чужий мої читає листи,

Заглядаючи мені через плече.

Читець

Я не люблю впевненості ситого,

Нехай краще вже відмовлять гальма.

Прикро мені, коли слово «честь» забуте

І коли в пошані навічно за очі.

Ведучий

У драмгуртку Володя навчився грати на гітарі, співати пісні. Захопленість театром і піснями взяли своє, і вже через півроку він йде з інституту і здає іспит в театральне училище. Для батьків було повною несподіванкою, що сина взяли в школу - студію МХАТу, з поміткою одного з екзаменаторів: «Почуттям ритму володіє відмінно, але голосових даних не має»

Педагогами Висоцького в школі - студії були визнані майстри сцени МХАТу Массальський і Комісарів. Коли працював над ролями в кіно, ходив вчитися верховій їзді на Московський іподром. Це допомогло йому в майбутньому на зйомках обходитися без каскадерів.

У 1960 році Висоцький успішно закінчив школу - студію і був зарахований в трупу театру імені О. С. Пушкіна, а через 3 роки перейшов в Московський театр мініатюр. У ці роки він працює над піснями, баладами, віршами. Його пісенний репертуар різноманітний і глибоко народний. Більшість своїх пісень і віршів написав від 1 особи, пропускаючи чужі проблеми через своє серце, приміряючи на себе характери і долі інших людей. Не випадково і льотчики, і геологи, і альпіністи, і ветерани вважали його своїм побратимом.

(Звучить «Пісня про друга») виконують Олександр Білоокий, Владислав Якубчик.

Ведучий веде діалог з Висоцьким (Хасанов М.)

Анкета поета

Ім'я, по батькові, прізвище

Володимир Семенович Висоцький

Професія

Актор

Самий улюблений письменник

Булгаков

Улюблений театр

Театр на Таганці

Улюблений фільм, режисер

«Вогні великого міста»

Улюблений поет

Ахмадулліна

Улюблена пісня

«Вставай, страна огромная»

Країна, до якої ставитеся з симпатією

«Росія, Польща, Франція»

Сама значна історична особистість

Ленін, Гарібальді

Хто Ваш друг?

Валерій Золотухін

Улюблені риси в характері людини

Одержимість, віддача

Найогидніші, на Ваш погляд, риси людини

Дурість, сірість

Чого Вам бракує?

Часу

Що таке дружба?

Якщо можна сказати людині все, навіть найогидніше

Улюблений колір, запах, квітка, звук

Білий, гвоздика, запах вигорілих волос, звук дзвону

Чого хочете досягти в житті?

Щоб пам'ятали, щоб скрізь пускали.

Яка подія стала для Вас радісною?

Прем'єра «Гамлета»

Яка подія стала трагедією?

Втрата голосу

Улюблений афоризм

«Розберемося»

Ваша мрія?

Хочу і буду!

Сторінка 2

«Висоцький і війна»

Ведучий Особливе місце в пісенному репертуарі поета займають вірші та пісні про війну ... На питання, чим приваблює його військова лірика, Висоцький відповів, що його покоління мучить почуття провини за те, що вони спізнилися народитися і вони своїм творчістю як би довоевиваем.

(Звучить пісня «Сини йдуть у бій» Олександр Білоокий, Владислав Якубчик.

«Війна завжди буде нас хвилювати - це така велика біда, на 4 роки покрила нашу землю, і це ніколи не буде забуватися, і завжди до цього будуть повертатися всі, хто в якій-то мірі володіє пером

Багато свої виступи Висоцький починав піснею

На братських могилах не ставлять хрестів.

І вдови на них не ридають.

До них хто - то приносить букети квітів

І вічний вогонь запалює.

Читаючи ці вірші, ми насилу віримо, що їх написала людина, ніколи не брав участь у війні. На думку багатьох поетів, військова тема в піснях і віршах Висоцького

Є вершиною творчості. Зі спогадів Висоцького: «Чому я так часто повертаюся військовій темі? Люди припускають, що ці пісні може писати людина, яка пройшла через війну. Чому багато пісень про війну? По - перше, не можна про це забувати.

По - друге, у мене військова сім'я. Я не воював, я був ще маленький тоді. У нас в родині є і загиблі, і великі втрати, і ті, кого наздогнали старі рани, хто загинув від них. Батько у мене військовий зв'язківець, пройшов усю війну. Він воював у танковій армії Млющенко. Мій дядько всю війну воював, у нього до 1943 року було 3 бойових ордени Червоного Прапора. У нашої сім'ї було багато військових, а в дитинстві я годинами слухав їх розповіді і розмови, багато що з цього я в своїх піснях використовував.

По-третє, ми діти воєнних років - для нас це взагалі не забудеться. Одна людина влучно зауважив, що ми «довоевиваем» в своїх піснях. У всіх нас завжди совість болить з - за того, що ми не взяли в цьому участі. Я ось віддаю данину цього часу своїми піснями. Це почесне завдання - писати про людей, які воювали.

^ Сторінка 3 «Гамлет 20 століття»

Ведучий

З квітня 1964 року і до останніх днів свого життя Висоцький працював у Театрі драми і комедії на Таганці. Тут на протязі 16 років формувався його сценічна майстерність, з кожним роком впевнено зростало його акторське обдарування. У шістдесяті роки Театр на Таганці мав велику популярність не лише у москвичів і в нашій країні, але і далеко за її межами

Щоб потрапити в театр на виставу, люди стояли цілі ночі за квитками.

Ведучий

Висоцький разом з Аллою Демидової, Валерієм Золотухіним, Леонідом Філатовим та іншими акторами грали героїв, створених Пушкіним, Єсеніним, Блоком, Вознесенським. У цьому театрі в 1971 році відбулась прем'єра шекспірівського «Гамлета». Роль Гамлета Висоцький вважав своєю найкращою роботою в театрі.

«Гамлет, - моя улюблена роль, - говорив він на зустрічах із глядачами, Я не граю принца Датського. У Гамлеті я намагаюся показати сучасної людини, може бути, самого себе. І шлях до себе через таку роль, як Гамлет, був для мене нелегким. »

Він був принцом, істинним принцом мистецтва, принцом творчості, принц Таганки. Він багато років грав Гамлета.

Ведучий

Незважаючи на велику творчу роботу в театрі, Висоцький знявся більш ніж в 25 - ти фільмах. Його кіногерої це люди різних доль, характерів іпрофессій. Нам Запам'ятався радист Володя з фільму «Вертикаль», бригадир Маріїн у фільмі «На завтрашній вулиці», танкіст Володя з фільму «Я родом з дитинства». Великий успіх йому принесла роль капітана Жеглова в п'ятисерійного фільму «Місце зустрічі змінити не можна».

Образ Жеглова - одна з найсильніших робіт Висоцького.

Це його лебедина пісня. Висоцький був дуже працездатним, здавалося, він не відав втоми.

Він ніколи не заглядав у сценарій. Яким вийшов його Гліб Жеглов? Авторами він задумувався як негативний персонаж, уособлює вчорашній день міліції. А у Висоцького він вийшов іншим, що викликає глядацьку сімпатію.З створення образу капітана Жеглова і авторське виконання пісень в 1987 році йому посмертно присуджено Державну премію СРСР.

^ Звучить пісня з кінофільму «Місце зустрічі змінити не можна» у виконанні хлопців Олександр Білоокий, Владислав Якубчик.

Ведучий

Є поети краще Висоцького, є актори краще Висоцького, але немає рівного йому людини, в якому б ці різні таланти злилися в одне. Вірші Висоцького не були опубліковані за життя. Вони розповсюджувалися в магнітофонних записах. Публікуватися вони стали тільки після смерті. Секрет його популярності Висоцького в тому, що він завжди говорив правду, і був абсолютно щирий. Серед 600 його віршів і пісень є слабкі, але коньюктурних немає. За це його любив народ. І вірив йому. Однією з особливостей пісенної творчості В. Висоцького є народність, фольклорна основа. Його пісні часто побутують у народі як анонімні, фольклорні. Висоцький співає про що хоче, не замислюючись, чи можна про це писати або не прийнято. Висоцький не помер, він і сьогодні серед нас в піснях, віршах, на екрані.

Підготувала: зав відділом обслуговування Клімова О.М.


Схожі:

Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Красуцький Мар'ян Іванович прозаїк, член Національної Спілки письменників Украї­ни, заслужений журналіст України, редактор міськрайонної...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Святково прибрана сцена. Свято починається з коляди “Добрий вечір тобі, пане господарю ”
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Оле́г Васи́льович Будзе́й (* 14 січня 1953, Підзамче, нині у складі Кам'янця-Подільського) — український журналіст і краєзнавець....
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
У вечорі беруть участь члени клубу «Юність». На сцені портрет С. Олійника, увінчаний українським рушником. Перед ним хліб І свіча,...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури І туризму Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Христофор Колумб, пришшла до невідо­мого острова, який вони вважали східним берегом Індії. Коли матроси висадилися на сушу, їх зустріли...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Ведучий: Володимир Миколайович Сосюра представник високого поетичного світу, де пахнуть білі акації, палахкотять загравами донецькі...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
На сцені портрет В. Стуса, увінчаний українським рушником. Перед ним хліб І свіча, живі квіти. Фонограмою звучать пісні, романси...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Упродовж всієї своєї історії газета “Подільські вісті” посідала чільне місць серед видань Хмельниччини, мала І має неабияку популярність...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Грецька держава, об'єднавшись з державою Спарта, вела війну з персами-завойовниками, яких привів в Грецію сим перського царя Дарія...
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації iconВідділ культури І туризму Кам’янець-Подільської райдержадміністрації...
Му рушнику, репродукції фотографій, декорації для сценок, костюми для учасників (члени клубу «Юність») монтажу, куточок письменника...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка