Виховний захід «Захисник вітчизни»
Скачати 71.01 Kb.
НазваВиховний захід «Захисник вітчизни»
Дата конвертації30.04.2013
Розмір71.01 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
Виховний захід «Захисник вітчизни»

Очікувані результати:

Після цього заняття учні зможуть:

- усвідомити, що варто поважати представників сильної статі як захисників та охоронителів;

- відчувати єдність, дружбу між людьми;

- сформувати у собі почуття власної гідності, впевненості у собі;

- відзначати Свято 23 лютого як День наших татусів та дідусів.

Тема: ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ.

Мета: розширити і поглибити поняття про повагу до старших та сильної статі – цих важливих показників вихованості учнів; виховувати в учнів звичку уважно ставитися до військових; вміння бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх.

Обладнання: яблука, мотузка, сердечка, вирізані з паперу, пластикові пляшки, ручки, лінійка, гумка, 5 картоплин, 5 ножів, повітряні кульки, ложки, склянки, крейда.Хід виховної години

І. Мотивацiя.

1. Вступне слово вчителя:

Добрий день! Дорогі діти, сьогодні у нас виховна година на тему «Захисник Вітчизни»

Розпочнемо з того, що дізнаємося, яким чином, звідки і коли з’явилося Свято 23 лютого – День Захисника Вітчизни.

2. Повідомлення учнів про історію виникнення Свята 23 лютого.

Учень 1. Пропозиції організувати день Червоної Армії народилися чи не разом з нею. Документи свідчать, що такі наміри в 1918 році виникали неодноразово. Але мова при цьому велася не про державне свято, а про разові агітаційні заходи, яких в перші післяреволюційні роки проводилося чимало. Серед них були і суто військові - дні "червоноармійця-фронтовика", "Всеобуча", "червоного офіцера" та інші.

У перші дні січня 1919 року згадали й про наближення річниці декрету РНК про організацію Робітничо-селянської Червоної Армії. Голова Вищої військової інспекції РСЧА Н.І. Подвойський 10 січня направив до Президії ВЦВК пропозицію відсвяткувати річницю створення Червоної Армії. "28 січня, - зазначалося в цьому документі, - виповнюється рік з дня видання Радою Народних Комісарів декрету про створення Робітничо-селянської Червоної Армії. Було б бажано відсвяткувати річницю створення Червоної Армії, приурочивши святкування до 28 січня, дня видання декрету". Святкування пропонувалося приурочити "до найближчої неділі до або після 28 січня, щоб працівники могли вітати армію на вулицях під час параду і урочистих ходів".

Учень 2. Розгляд пропозиції Подвойського у ВЦВК відбулося тільки 23 січня. Але до 28 січня залишалося 5 днів, а до найближчої за ним неділі (2 лютого) - 9 днів. За цей час, звичайно, неможливо було підготувати всі численні заходи з відзначення, що пропонувалися Подвойським. Президія ВЦВК виніс вердикт: "Ніяких рішень не приймати через пізнє подання клопотання та неможливість в такий короткий термін організувати святкування".

24 січня президія Московської ради робітничих і червоноармійських депутатів теж розглядала питання "про влаштування свята на відзначення річниці створення Червоної Армії" і прийняла рішення: "Визнати за необхідне влаштування дня Червоної Армії в ознаменування річниці її створення. Приурочити день святкування Червоної Армії до дня Червоного подарунка. Організувати в цей день мітинги, концерти та вистави ". Підготовка до Дня "Червоного подарунка" вже розгорталася, а оскільки він теж мав пряме відношення до Червоної Армії, можна було в цей же день, нехай і з незначним запізненням, і відзначити річницю її створення.

Учень 3. 28 січня 1919, в день річниці декрету РНК про освіту Червоної Армії, на пленарному засіданні Московської Ради її голова та член ВЦВК Л.Б. Каменєв нагадав присутнім, що "сьогодні - річниця Червоної Армії", і повідомив, що "за цілим рядом технічних причин святкування річниці Червоної Армії відкладено на 17 лютого".

Однак вибір дати 17 лютого виявився не зовсім вдалим, тому що вона не збігалася ні з днем "Червоного подарунка", ні з неділею. У зв'язку з цим 30 січня створений при ВЦВК Центральний комітет з організації святкування річниці Червоної Армії і дня Червоного подарунка повідомив про перенесення свята на неділю, 23 лютого. "Правда" та інші газети опублікували наступну
інформацію: "Влаштування дня Червоного подарунка по всій Росії перенесено на 23 лютого. У цей день по містах і на фронті буде організовано святкування річниці створення Червоної Армії, яка виповнилася 28 січня".

Перший всеросійський день Червоної Армії спочатку спіткала доля інших разових "днів": про нього забули майже відразу ж після його проведення. Ні в 1920, ні в 1921 роках цей день не відзначався. Але в 1922 році про нього згадали: 27 січня було опубліковано постанову Президії ВЦВК про 4-ту річницю Червоної Армії, в якій йшлося: "Відповідно до постанови IX Всеросійського з'їзду Рад про Червону Армію Президія ВЦВК звертає увагу виконкомів на наступну річницю створення Червоної Армії (23 лютого) ".

Учень 4. По-справжньому всенародним святом стала 5-та річниця РСЧА, що відзначався в 1923 році. У циркулярі ЦК РКП (б), підписаному А.С.Бубновим і В.В.Куйбишевою, підкреслювалося: "23 лютого ц.р. виповнюється п'ятиріччя існування Червоної Армії. П'ятирічний ювілей Червоної Армії є велике свято всіх трудящих Росії. Партійні органи повинні взяти найактивнішу участь в організації цього ювілею і в додаванні йому характеру широкого масового свята".

Особливо слід зазначити, що в постанові Президії ВЦВК, прийнятій 18 січня 1923 року, вперше після 1919 року пояснюється причина святкування дня Червоної Армії саме 23 лютого. У документі авторитетно стверджувалося: "23 лютого 1923 Червона Армія святкуватиме 5-ту річницю свого існування. У цей день, п'ять років тому, був опублікований Декрет Ради Народних Комісарів від 28 січня того ж року, яким було покладено початок Робітничо - селянської Червоної Армії, оплоту пролетарської диктатури ".

Учень 5. Легко встановити, що згаданий декрет був надрукований в центральних газетах майже відразу після його прийняття. Тому немає нічого дивного в тому, що ця версія походження свята залишалася в ході тільки до чергової круглої дати. У вступній частині постанови ЦВК до 10-річчя Червоної Армії говорилося вже дещо інше: "23 лютого 1918 Робочий і Селянський уряд видав декрет про створення Робітничо-селянської Червоної Армії".

Таким чином, і 10-у річницю РСЧА, як і всі попередні, відзначали як річницю декрету РНК про організацію Червоної Армії від 15 (28) січня 1918 року, але саму дату видання цього декрету тепер, всупереч істині, зв'язали безпосередньо з 23 лютого. Уже тоді висловлювалися сумніви в обгрунтованості такого положення. Сам народний комісар з військових і морських справ і голова Реввійськради К.Є. Ворошилов відкрито висловив сумнів у правомірності встановленої дати свята. В опублікованій 5 березня 1933 в "Правді" статті "15 років Червоної Армії" він писав: "До речі сказати, святкування річниці РСЧА 23 лютого носить досить випадковий і важко зрозумілий характер і не збігається з історичними датами".

Учень 6. І.В. Сталін в 1938 році в "Короткому курсі історії ВКП (б)" виклав принципово нову версію походження дати свята, абсолютно не пов'язану з декретом РНК від 15 (28) січня 1918 року. У книзі стверджувалося, що в 1918 році під Нарвою і Псковом "німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на Петроград було припинено. День відсічі військам німецького імперіалізму - 23 лютого – став днем народження молодої Червоної Армії". Пізніше, в наказі народного комісара оборони СРСР від 23 лютого 1942 І.В. Сталін, з огляду на специфіку ситуації воєнного часу, трохи посилив переможний пафос наведеного вище формулювання: "Молоді загони Червоної Армії, вперше вступили у війну, наголову розбили німецьких загарбників під Псковом і Нарвою 23 лютого 1918 Саме тому день 23 лютого був оголошений днем народження Червоної Армії ".

У 1951 році з'явилося останнє трактування свята. Головна редакція "Історії громадянської війни в СРСР" зазначила, що в 1919 році перша річниця Червоної Армії святкувалася "в пам'ятний день мобілізації трудящих на захист соціалістичної Вітчизни, масового вступу робітників у Червону Армію, широкого формування перших загонів і частин нової армії". Під час обговорення в 1995 році закону «Про дні військової слави Росії» законодавці в назві дня військової слави Росії 23 лютого використовували трактування цього свята, що належить И. В. Сталіну - "День перемоги Червоної Армії над кайзерівськими військами Німеччини (1918 рік)" .
Шановні учні! Сьогодні ми спробуємо визначити найрозумнішого, найсильнішого, найкрасивішого, найтолерантнішого учня 5-Б класу. Для цього проведемо ряд конкурсів, що

відбуватимуться у 2 тури. Способом жеребкування у першому турі будуть обрані пари учасників для кожного конкурсу.

І ТУР.

1. «Арм-спорт».

(Двоє хлопчиків сідають по обидва боки столу на стільці, кладуть лікті на стіл і змагаються у силовому змаганні. Той, хто перемагає, переходить до другого туру, переможений вибуває з гри.)

2. «Ненажера».

(До двох однакових яблук прив’язуються мотузочки. Коли помічники тримають фрукти на мотузці, учасники повинні якнайшвидше їх з’їсти. Хто зробить це першим, той і переможе.)

3. «Сердечко».

(Учасники повинні викласти з маленьких паперових сердечок одне велике серце. Хто зробить це першим, той і переможе.)

4. «В яблучко».

(Учасники цього конкурсу, тримаючи у зубах мотузочку, на кінці якої прив’язана ручка, повинні потрапити нею у горло пляшки. Хто зробить це першим, той і переможе.)

5. «Реклама».

(Учасникам надається дві шкільних речі: лінійка та гумка. Вони повинні зробити це так, щоб «споживачам» (учням) сподобалося, і вони за нього проголосували. У кого цікавіша реклама, той переходить у наступний тур.)

6. «Перукар».

(Хто швидше заплете дівчинці косу, хто останній – той вибуває).

ІІ ТУР.

Чотири конкурси для 5 хлопчиків, у кожному з яких один учасник, що найгірше справився із завданням, вибуває.

1. «Найсильніший».

(Хто більше разів відіжметься від підлоги за одну хвилину. Хто зробить це найменше разів, той і вибуває.).

2. «Господар».

(Учасникам надається по картоплині та ножу. Вони повинні почистити овочі для приготування страв. Хто зробить це останнім, той і вибуває.)

3. «Кульки».

(Учасники повинні якнайшвидше надути кульки до потрібних розмірів або ж, щоб кулька луснула. Хто зробить це останнім, той і вибуває.)

4. «Перевізники».

(Учасники повинні перенести у ложці зі склянки, що стоїть в одній частині класної кімнати, в іншу, яка знаходиться у протилежному боці. Хто перенесе найменшу кількість води за одну хвилину, той і вибуває.)

5. «Джентльмен».

(Учасники (їх залишилось двоє) по черзі називають компліменти, звертаючись (уявно чи наяву) мамі, однокласниці, улюбленій вчительці тощо. Перемагає той, хто назве більше ніжних та приємних слів.)

Учасники та переможець конкурсу отримують подарунки.

Щиро дякую за роботу на уроці.

Список використаних джерел

1. Виховна година. 5 клас // Розкажіть онуку. - № 6. – 2003. – С. 19-22.

2. Позакласний час. – 2005. - № 14. – С. 23-26.

Схожі:

Виховний захід «Захисник вітчизни» icon«захисник» допомагає людям
На початку травня в одному з віддалених районів міста Донецька Будьонівському, а саме, на факультеті безпеки дорожнього руху Донецького...
Виховний захід «Захисник вітчизни» icon«Осінній ярмарок» (Виховний захід для учнів 1-4 класів) Педагог-організатор Т. О. Калинюк

Виховний захід «Захисник вітчизни» iconНовомиколаївська зш І-ІІІ ступенів Виховний захід
Розвиток умінь формулювати І висловлювати|викладати| думку|гадку|, моделювати ситуацію
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconВиховний захід на тему
Мета: На конкретних прикладах проаналізувати випадки виховання, які викликають найбільше проблем у батьків, дійти спільної думки
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconВиховний захід для учнів 1-4 класів
У святково прибраний зал заходять хлопчик І дівчинка в українських костюмах. Вони тримають хліб з сіллю на рушнику
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconМетою предмета «Захист Вітчизни» є не тільки необхідність теоретичної,...
Вітчизни І проходження військової служби у Збройних Силах України чи інших військових формуваннях України, а й створення умов для...
Виховний захід «Захисник вітчизни» icon«завжди крокуй дорогою добра» виховний захід для учнів 1 – 2 класів
Мета: навчити дітей розрізняти поняття «добро» та «зло», бути добросердечними І турботливими, проявляти вдячність, любов І пошану...
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconВідкритий виховний захід
Мета: ознайомити школярів зі святом Св. Миколая, показати, як в народі шанобливо ставляться до Св. Миколая, сприяти розвитку діалогічного...
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconВиховний захід до Дня 8 Березня
Вед Ми хочемо, щоб у вас був гарний настрій. Щоб ви забули свої клопоти І неприємності, щоб радість світилася у ваших очах, а веселий...
Виховний захід «Захисник вітчизни» iconВиховний захід на тему: «Скарби бабусиної скрині»
Отож, дітки, якщо ви хоч по дві краплини мудрості, які почерпнете від бабусь, всмокчете в свої маленькі душі, серця – то вони перетворяться...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка