Уроки шляхетності Мета
Скачати 78.92 Kb.
НазваУроки шляхетності Мета
Дата конвертації26.02.2013
Розмір78.92 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Військова справа > Урок
О г о л о ш е н н я.

Любий друже!

Якщо ти віриш в чудодійну силу слова, хочеш бути шляхетним, вихованим та ввічливим, щоб тебе поважали інші, приходь на захист проекту «Уроки шляхетності» 20 березня.

Буде цікаво!

З повагою учні 7-А класу

Презентація проекту

«Уроки шляхетності»

Мета: утвердження принципів загальнолюдської моралі, формування моральних і духовних цінностей у дітей, забезпечення високої художньо-естетичної освіченості особистості; розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів, забезпечення умов їх самореалізації; виховання духовної культури особистості, морально-етичних якостей, уміння міжособистісного спілкування, шанобливого ставлення до людей, доброзичливості, відповідальності за доручену справу, здатність до самоаналізу, самооцінки.
Кодекс членів проекту

Ми маємо спільну мету.

Ми поважаємо права інших членів проекту.

Ми ніколи не сміємося з чужих помилок.

Ми ділимося думками, намагаємося стати кращими.

^ Ми завжди допомагаємо всім, хто цього потребує.

Ми вчимося слухати уважно один одного.

Ми цінуємо старання інших, говоримо про це відверто.

Ми відчуваємо індивідуальну відповідальність.

^ Ми збагачуємося новими знаннями.

Ми даємо правильну самооцінку.

«Ми» для кожного з нас завжди важніше, ніж «я».
Оформлення: плакат «Кодекс членів проекту»; вислови знаменитих людей; «Квітка дружби»; проектор, телевізор; діти поділені на групи і на столах написи груп.
Перед початком звучить музика
І Ведучий:

Воскресайте, камінні душі,

Розчиняйте серце і чоло,

Щоб не сказали про вас грядущі:

- Їх на землі не було. (В.Симоненко)

ІІ Ведучий:

Кожен з нас неповторний: усмішка, зовнішність, жести, навіть малюнок на нашій руці. Ми такі різні, але всі разом складаємо єдине ціле – людство.

А що ж робить нас людьми? Яка людина викликає повагу? Як зробити, щоб тебе поважали?

І Ведучий:

Щоб дати відповідь на ці питання, ми зайнялися проектною діяльністю «Уроки шляхетності». В межах даного проекту, у нас проходили виховні заходи, класні години, години спілкування, класні збори, на яких ми досконально вивчали правила поведінки у школі, побуті, на вулиці, знайомилися з правилами етикету, прагнули виховати в собі найкращі людські риси.

ІІ Ведучий:

Працювали групи «Дослідників», «Журналістів», «Знавців етики», «Акторів», «Естетів», «Літераторів». Ми попросили, щоб кожна група записала нам на аркуші паперу той висновок чи лозунг, до якого б вони хотіли закликати всіх.

І Ведучий:

До виступу запрошуємо дослідників.
Презентація групи дослідників.

ШЛЯХЕТНИЙ, -а, -е. 1. Прикм. до шляхта і шляхтич. Аристократичного, дворянського походження. Властивий шляхті, аристократам. 2. Який відзначається високими моральними якостями; який дістав добре виховання; благородний. Який відзначається витонченістю, досконалістю, елегантністю.

Шляхетність - це чеснота, яка вирізняє людей, котрі знайшли свій шлях і віддано та чесно працюють на благо свого Роду, нації, свято шанують чесну працю кожної людини.
Звернемося до історії: ще зі стародавніх часів чоловіки довіряли своїм жінкам оберігати вогонь, але коли вони йшли на полювання, завжди хтось залишався для того, щоб захищати людей і територію та допомогати слабшим. Це були перші зародки шляхетності і людяності.

Поняття шляхетності як головної чесноти характерного козака у Православному роді є однією з базових основ творення особистості.
Проходячи різні рівні посвят, козак вбирає у себе гармонію світового закону Прави. Відповідно, маючи у душі відчуття предківського родового закону, він вже не може переступити через нього і діяти так, як вимагають неписані, брутальні закони сьогоднішнього суспільства (обдури, вкради тощо…). Стикаючись із підлістю непосвячених, він повинен пам'ятати Закон Воїнів, який зобов'язує із шляхетними (чесними) людьми чинити шляхетно, а з підлими - по справедливості.
У давнину розуміння шляхетності вимагало від Воїна, навіть при з'ясуванні стосунків, вибирати шляхетну зброю (шаблю, меч), а покидьків можна було бити і канчуками. Гідність та лицарство породжує СЛАВУ, славу, яка стає великим надбанням майбутніх нащадків, гордістю предків та доказом безмежної відданості Рідним Богам. Кожен помисел воїна є індикатором рівня його шляхетності, і, відповідно, посвяти. Коли наставав момент істини (випробування чи бою), честь Роду була однією з головних святинь життя шляхетного Воїна. Лише безстрашного та гідного Лицаря-козака вела Мати Слава до війська Перунового, де його з гордістю зустрічали могутні Воїни-предки.


Справжній шляхетний козак (аристократ) - це людина, в якої свідомість чітко направлена на становлення, збереження та розвиток нації, підтримання та створення добробуту, відстоювання інтересів нації на міжнародному рівні, чітке дотримання високоморальних норм, строгі вимоги до власної особистості. Цьому стану притаманні: висока освіченість, благородність, самоповага, жертовність, глибока національна самосвідомість, відданість обраному шляху. І ніякі гроші, посади та інші принади не змінять стилю їхньої поведінки.

Повернемося до сьогодення: на жаль, людей, які зберегли в собі прекрасні якості, дуже мало. Ми стоїмо на порозі деградації, проходить зворотній процес еволюції - уподібнення тваринам. Г.Сковорода писав: "Щастя можна знайти тільки в собі, а щоб його віднайти, треба пізнати себе!" Люди в цьому світі бояться знаходити себе, краще ховатися за комп'ютерними "ніками" й не показувати себе нікому, навіть самому собі. Шляхетних людей – ось чого бракує сьогодні у світі.
На дошці вивішується лозунг групи.
ІІ Ведучий:

До виступу запрошуємо журналістів.
Презентація групи журналістів.
– Ми поставили перед собою завдання з’ясувати, чи знають учні нашої школи, що таке шляхетність. Пропонуємо вашій увазі сюжет з інтерв’ю.

По телевізору демонструється інтерв’ю з учнями різного віку.

--Як бачите, школярі знають, що таке шляхетність.

Але ми засумнівалися в цьому, коли відзняли наступні кадри. Пропонуємо вашій увазі.

Знову демонструється відеозйомка, де знято поведінку дітей під час перерви.

 • Отже, шляхетність - це риса, яка личить усім, але мало хто нею користується. Г. Сковорода писав: "У серці є власні любов і тепло!" Навчімося ж сіяти добро, а воно, будьте певні, повернеться сторицею - тоді світ стане добрішим і світлішим!

На дошці вивішується лозунг групи.
І Ведучий:

Запрошується група знавців етики.
Презентація групи «Знавці етики»

 • Ми працювали над дослідженням такого важливого людського явища як дружба. Уміння дружити вимагає від будь-якої людини поєднати в собі багато шляхетних рис.

 • Дружбу цінували з глибоких давен. Славні українські лицарі-козаки берегли її. Постійність у дружбі, безкорисливість вважались світлою стороною характеру запорозьких козаків. За козацькими правилами гріхом вважалось обдурити навіть чорта, якщо він попадав козакам у товариші. Козаки браталися між собою з метою піклуватися, визволяти і навіть жертвувати життям один за одного, якщо в цьому буде потреба. А для того, щоб дружба мала законну силу між побратимами, вони відправлялися до церкви і тут в присутності священика давали клятву. Після цього вони були як рідні брати до кінця життя.

 • І сьогодні дружба є однією з головних у людських стосунках. Ми опрацювали це поняття і склали таку «Квітку дружби», де в пелюстках записано, з чого вона, на наш погляд, складається.

Демонстрація «Квітки дружби»

 • Американський психолог Дейл Карнегі розробив рекомендації для тих, хто хоче завоювати друзів:

 • Щиро цікавтесь іншими людьми.

 • Усміхайтесь.

 • Пам’ятайте, що ім’я людини – це найсолодший і найважливіший для неї звук на будь-якій мові.

 • Будьте добрими слухачами. Заохочуйте інших говорити про себе.

 • Говоріть про те, що цікавить вашого співрозмовника.

 • Викликайте у вашого співрозмовника усвідомлення його значущості і робіть це щиро.

Слідуючи цим правилам, ви станете справді шляхетною людиною у відносинах з іншими людьми.

На дошці вивішується лозунг групи.
ІІ Ведучий

Свою роботу презентують наші актори.

Презентація групи акторів


 • Група акторів творчо попрацювала і пропонує вашій увазі невеличкі сюжети зі шкільного життя. Уважно подивіться і скажіть, яких помилок допустилися наші герої і як варто було б діяти в даних ситуаціях, щоб це було шляхетно.

Учні переглядають відеосюжети і коригують поведінку героїв.

На дошці вивішується лозунг групи.
І Ведучий

Естети розкажуть нам про шляхетну моду.

Презентація групи естетів

 • Людина може і повинна бути красивою своїми справами, душевними якостями, зовнішністю і одягом. Одяг супроводжує людину скрізь і постійно здійснює значний вплив на її настрій, працездатність, може надавати почуття впевненості, оптимізму, або, навпаки, створювати пригнічений настрій. Навряд чи можна знайти людину, яка не хотіла б бути зодягнена красиво. Навчати цьому повинні художники-модельєри – перші пропагандисти красивого одягу. Процес створення одягу творчий і люди, що беруть участь у ньому, повинні знати і вміти багато.

Результат нашої роботи – слайд-шоу «Історія шляхетної моди», який і пропонуємо вашій увазі.

Демонстрація слайд-шоу і коментар.

 • Як бачите, навіть у моді, у костюмі у всі часи існували певні традиції і правила, яких дотримувалися.

 • Працюючи над даним питанням, ми також провели анонімне анкетування у 5-х, 7-х та 10-х класах, запропонувавши відповісти на питання стосовно шкільної форми. Так ось 57% опитуваних написали, що воліли б відмовитися від шкільної форми.

 • Аби поставити крапку в цьому питанні, подивіться на цих дітей і скажіть, хто з них більше схожий на учня школи?

Ви самі відповіли, чи треба форма. А ми тільки доповнимо, що навіть в одежі шляхетна людина вирізняється. А смак – це насамперед узяти з моди те, що вам найбільше підходить. Бо не людина для моди, а мода для людини.

На дошці вивішується лозунг групи.
ІІ Ведучий

У нас залишилися літератори, надаємо їм слово.

Презентація групи літераторів
Учні розповідають вірші, власне складені казки, оповідання про шляхетність.

На дошці вивішується лозунг групи. Внаслідок цього утворилися «Сходинки до шляхетності», що є своєрідним висновком до уроку.
І Ведучий

Як бачите, ці сходинки стали висновком нашої з вами роботи. Якщо підніматися цими східцями, можна вийти на саму вершину, тобто стати шляхетною людиною. У кожного з нас є для цього все: необхідні знання, сила волі і добрі друзі. То ж бажаємо всім наполегливості і успіхів у шляхетних справах!

А на завершення даруємо пісню «

Дівчатка виконують пісню.

Схожі:

Уроки шляхетності Мета iconУроки християнської етики носять інформаційно-пояслювальний характер
Викладання предмета християнська етика це ціле мистецтво. Мистецтво важке. Ці специфічні уроки вимагають неабиякої допомоги у підготовці....
Уроки шляхетності Мета iconБібліотечні уроки для учнів 1-11 класу
Мета: Ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги І шанобливого...
Уроки шляхетності Мета iconЯк усі складні об'єкти, уроки можуть бути поділені на типи за різними...
З педагогів минулого найстрункішу класифікацію уроків дав К. Д. Ушинський. Він виділив такі типи уроків
Уроки шляхетності Мета icon9 клас Уроки №20. Машинобудування І металообробка Структура галузі....
Учні передають коробку з різними предметами циклу виробництва чорної металургії
Уроки шляхетності Мета iconУроки з літературного читання у 2 класі
Мета: ключові компетентності: вміння вчитися(оцінювати результат своєї роботи);загальнокультурна(сприймає духовні І моральні основи...
Уроки шляхетності Мета icon«Пам'ять серця» Мета
На основі історичних знань про голодомор 1932-1933рр в Україні визначити масштаби трагедії українського народу та уроки історичної...
Уроки шляхетності Мета iconУроки математики

Уроки шляхетності Мета iconУкраїнські народні казки ( уроки читання)

Уроки шляхетності Мета iconУроки з курсу історії стародавнього світу Урок № Тема: «Вступ. Що...
Мета: Сформувати уявлення учнів про періодизацію історії та відлік часу. З'ясувати особливості епохи стародавнього світу як першого...
Уроки шляхетності Мета iconУрок математики
Педагогічна скарбниця: уроки в різних технологіях навчання(узагальнення досвіду)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка