2 Загальна характеристика революції
Скачати 375.52 Kb.
Назва2 Загальна характеристика революції
Сторінка1/2
Дата конвертації01.03.2013
Розмір375.52 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
  1   2


Зміст роботи


  1. Введення. Актуальність теми......................................................................2

  2. Загальна характеристика революції..........................................................3

  1. підготока до наступу................................................................................3

  2. надзвичайні вибори президента............................................................4

  3. напрямки політики нового курівництва.............................................5

3. Насильницький варіант розвитку подій....................................................9

4. Запізніла революція. Висловлення головних персонажів......................13

5. Висновок...........................................................................................................24

^ 6. Використована література............................................................................25Актуальність теми:

Періодичність подій у іторії доведено науково. Цей ланцюг ми можемо прослідкувати навпротязі столітть. Ось візьмемо, наприклад, революцію 1917 року. Тоді було змінено існуючий політичний устрій на новий, такий, який ніби повинен був влаштовувати всіх. Але, як ми можемо побачити з подальшого розвитку подій, комунізм теж вичерпав свій ресурс під час розпаду Радянського Союзу.

Приблизно подібну картину ми могли спостерігати під час Помаранчевої революції. До головних причин, що призвели до революції, можна віднести саме вичерпання резервів влади Л.Д.Кучми, а також своєчасне зростання активності опозиції, в лиці В.А.Ющенко, колишнього прем’єр-міністра та голови Національного Банку України.

Актіальність теми цього реферата є у визначенні наслідків того „стихійного лиха”, яке охипило всю українську державу і через яке укрїнський народ ледве не втратив найцінніший скарб – свою єдність.

У ще не написаних підручниках із теорії ненасильницьких революцій подіям у Україні кінця листопада — початку грудня 2004 року, можливо, присвятять окремі розділи. Можливо, з урахуванням нашого досвіду фахівці дадуть, нарешті, подібним явищам чітке визначення, виведуть ту саму універсальну «формулу революції», якої досі, як стверджують експерти, не існує.

Поки ж ми лише починаємо осмислювати те, що відбувається. Що це було? Який характер «помаранчевої революції-2004» та її суспільно-політичний результат? Хто її носії та які її цілі? Якої якості набуває українське суспільство та чи оборотні ці процеси?

^ ДО РІЧНИЦІ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНІ

Історики розпочинають відлік нового століття з певної історичної події, яка ґрунтовно вплинула на подальший розвиток суспільства. Зазвичай такими подіями є війни або революції. І ті, й інші круто змінюють долю не лише окремих країн, а й цілих континентів, вносять свої корективи в розвиток цивілізацій. Так, початок XX століття ознаменували Перша світова війна та Жовтнева революція у Росії.

 

В Україні третє тисячоліття почалося з ^ Помаранчевої революції, яка, за своєю суттю, була масовою акцією протесту громадян проти антидемократичного режиму. Дві третини українців вважають її найяскравішою політичною подією минулого року. Є підстави вважати, що й новітня історія Європи відкриватиметься цією українською сторінкою.

 

Основною причиною Помаранчевої революції стали відверте ігнорування права та зневага попереднього режиму до основних конституційних засад: волевиявлення та влади народу.

 

Фальсифікація результатів виборів заради узурпації державної влади спричинили справедливе обурення сотень тисяч громадян, які вийшли на майдани своїх міст, щоб захистити свої права.

 

Люди вийшли на вулиці не за шматок хліба, а заради захисту своєї гідності, свободи, заради справедливості, демократії і незалежності своєї країни.

 

Український народ довів, що він кращий та сильніший за недолугих правителів.

 

Вийшовши на Майдан, народ України зміг протидіяти намаганням узурпувати владу і встановити авторитарний режим, продемонстрував своє право та здатність захищати свободу та демократію.

 

Майдан довів, що в Україні сформувався і діє „середній клас”. Робітники, інтелігенція, студенти, власники малих підприємств повстали проти несправедливості. Україна відмовилася надалі утримувати та терпіти  олігархічну систему (зрощення великого бізнесу з владою на злочинній основі), так звану  керовану демократію.

 

Деградація старої влади досягла свого апогею. Брудні вбивства опонентів, корупція, тиск на ЗМІ сколихнули Україну. Влада переступила межу і внаслідок цього була покарана власним народом.

 

Після довгих років відсутності духовного лідера Україна отримала сильного Президента – Віктора Ющенка – глибоко віруючу людину з високими моральними принципами.

 

Ще з часів керівництва Національним Банком України В.Ющенко став харизматичною фігурою. За час роботи в уряді він, за даними соціологічних опитувань, став найпопулярнішим політиком України.

 

Низка політичних інтриг, яка розгорнулась навколо Кабінету Міністрів України, призвела до відставки уряду Ющенка в травні 2001 року.

 

Саме тоді починається кар’єра опозиційного політика В.Ющенка та підготовча стадія майбутньої Помаранчевої революції.

 

У 2004 році В.Ющенко бере участь у Президентських виборах.

 

Весь період його президентської кампанії характеризується надзвичайно жорстким пресингом з боку мобілізованого владою адміністративного ресурсу. Це було підкріплено брутальними політтехнологічними розробками переважно іноземних спеціалістів, які мали на меті формування негативної суспільної думки про В.Ющенка та загравали з російськомовним електоратом, спекулюючи на питанні російської мови, перекручували біографічні відомості про В.Ющенка та його родину, компрометували очолювану ним політичну силу.  

 

Кульмінацією цих брудних технології стало загадкове отруєння В.Ющенка в розпал передвиборчої кампанії.

 

За результатами першого туру голосування Ющенко набрав 39.90% проти 39.26% у свого головного опонента, кандидата від провладних сил В. Януковича. Цей тур голосування, за твердженнями низки вітчизняних та міжнародних організацій, зокрема Комітету виборців України, ОБСЄ, відбувався зі значними порушеннями виборчих прав громадян.

 

Після першого туру В. Ющенком була укладена низка політичних угод про підтримку його кандидатури важливими політичними силами, зокрема з О.Морозом та А.Кінахом, які також балотувались у першому турі. До початку кампанії аналогічна угода була укладена з Ю.Тимошенко.

 

^ Другий тур голосування, за твердженням переважної більшості міжнародних організацій, пройшов з брутальними порушеннями виборчого законодавства та прав людини, з застосуванням технологій загальнодержавної фальсифікації результатів, у тому числі і з втручанням в електронну систему підрахунку голосів в Центральній виборчій комісії. Після цього почалася активна стадія Помаранчевої революції, яка проходила на фоні безпрецедентних протестних акцій українського народу проти фальсифікації виборів. На чолі цього руху став В.Ющенко. Верховний Суд України у історичному судовому процесі "Віктор Ющенко проти Центральної виборчої комісії" довів злочинні дії влади, скасував результати другого туру в призначив повторне голосування 26 грудня 2004 року.

 

В той же час, в низці східних та південних регіонів України внаслідок передвиборчих інформаційних війн та політичних інтриг, населення залишалося ізольованим від реальних фактів.

 

Країна опинилась на межі повномаштабної політичної та економічної кризи, і лише завдяки обережним та конструктивним діям основних політичних гравців, а також міжнародних посередників змогла швидко вийти з критичного стану.

 

Цей етап Помаранчевої революції характеризувався широкою підтримкою з боку міжнародного співтовариства демократичних процесів в Україні, підтримкою українського народу, його прагнень забезпечити чесні демократичні вибори, засудженням обставин, за яких відбувся другий тур виборів.

 

Внаслідок повторного другого туру голосування, визнаного експертами набагато демократичнішим ніж два попередніх, В.Ющенко отримав 51.99% голосів, тоді як В.Янукович 44.20%.

 

Завершення президентських виборів в Україні стало лише початком оздоровчих процесів, що мають привести до повного одужання та становлення зрілого державного механізму, стійкого до вірусів корупції, автократії, цензури, будь-яких порушень прав людини. Це початок упевненого руху до економічного процвітання, економічних гарантій та достойного життя кожного українця.

 

Помаранчева революція засвідчила приналежність України до європейської цивілізації – не географічно, а ціннісно, політично, духовно, ментально.

 

Відповідно змінилася й зовнішня політика України. Словесні запевнення щодо європейського та євроатлантичного вибору замінилися наполегливими діями.

 

Україна і ЄС схвалили План дій в Брюсселі 21 лютого 2005 року. Імплементація його положень розрахована на три роки і дає Україні структурований механізм практичної взаємодії з ЄС у першу чергу в соціально-економічній сфері.

 

Європейська сторона вже з цього року на 30 відсотків збільшує обсяг технічної допомоги Україні.

 

Серед конкретних позитивних зрушень, які очікуються вже найближчим часом, є надання Європейським Союзом Україні статусу країни з ринковою економікою в рамках антидемпінгового законодавства ЄС.

 

Опрацьовується питання підготовки спільного з ЄС плану-графіку проведення переговорного процесу про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

 

У рамках виконання Плану дій Європейською стороною узгоджено проект мандату Єврокомісії на переговори з Україною щодо спрощення візового режиму, положеннями якого передбачається спрощення процедури отримання віз для громадян України, зокрема, можливість оформлення безоплатних віз, поступове запровадження довготермінових віз та безвізовий режим поїздок для осіб, які користуються дипломатичними паспортами.

 

У цьому зв’язку слід також відзначити, що Україна та ЄС погодили механізм приєднання нашої держави до заяв ЄС, зокрема з питань демократії та захисту прав людини. Починаючи з 17 травня ц.р. Україна приєднується до заяв, декларацій та спільних позицій ЄС. (На сьогодні Україна приєдналася до переважної більшості заяв ЄС – близько 95%).

 

Була змінена позиція під час голосування у Комісії ООН з прав людини на підтримку ініційованих ЄС та США резолюцій по Кубі та Білорусі.

 

Україна впевнено рухається в напрямку набуття членства в НАТО, розпочавши Інтенсифікований діалог з Альянсом. Заявлені Президентом України в лютому 2005р. в Брюсселі від імені держави наміри приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО набули реальних форм і консенсусного підходу і в Україні, і в НАТО.

 

В контексті Європейської та Євроатлантичної інтеграції розвиваються відносини з Росією, які зазнали цього року якісної перебудови.

 

По-перше, російський напрямок зовнішньої політики України отримав чітке і однозначне місце в структурі основних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави: розвиток відносин стратегічного партнерства з РФ як невід’ємна складова євроінтеграційної політики України.

 

По-друге, українсько-російські відносини засвідчили тенденцію до поступового переходу у русло прагматизму та дотримання принципу взаємовигоди і невтручання у внутрішні справи один одного.

 

Разом з тим, ^ Україна конкретизувала припустимі межі своєї участі в інтеграційних проектах на пострадянському просторі – СНД та ЄЕП, наголосивши, перш за все, на зацікавленості у створенні зони вільної торгівлі між учасниками цих об’єднань.

 

Останні місяці засвідчили стратегічний рівень наших відносин із США. Ми підписали „Порядок денний українського-американського стратегічного партнерства у новому сторіччі”. США висловили відверту підтримку прагненням України щодо членства у трансатлантичних структурах та СОТ. Крім того, вдалося дійти згоди щодо інтенсивного співробітництва у сфері поширення та захисту демократії у світі, боротьби з тероризмом та мирного розв’язання конфліктів.

 

Зі вступом Польщі до НАТО (1999) та в ЄС (2004) остаточно формується роль Варшави як одного з найважливіших партнерів України на міжнародній арені, “провідника” її європейських та євроатлантичних інтеграційних прагнень.

 

Польща здійснює активні зусилля з метою формування сприятливої для України концепції східного напряму зовнішньої політики ЄС, привернення уваги до української проблематики у Брюсселі та ключових європейських столицях.

 

Невід'ємною складовою реалізації курсу на інтеграцію до європейських та євроатлантичних інституцій стала нова регіональна політика України.

 

Її метою визначено створення гомогенного з ЄС простору демократії, стабільності та безпеки від Вітебську до Баку. У цьому зв'язку ми спрямовуємо зусилля на розвиток відповідних регіональних форматів співробітництва та посилення таких регіональних утворень як ГУАМ, Центральноєвропейська ініціатива та Організація Чорноморського Економічного Співробітництва.

 

Головним інструментом реалізації комплексу завдань у регіональній політиці є організація ГУАМ, країни якої налаштовані на утвердження нової – європейської – ідентичності регіону.

 

Важливо, що для членів цього об'єднання пріоритетним є курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

 

Окремим напрямком діяльності України в рамках ГУАМ стала участь у врегулювання т.зв. „заморожених конфліктів”, перш за все Придністровського. На Кишинівському саміті ГУАМ, який відбувся 22 квітня 2005 р., Президент України В.Ющенко представив ініціативи стосовно врегулювання Придністровського конфлікту. Україна налаштована на реалізацію зазначених ініціатив і закликає усі причетні сторони до результативного співробітництва, спрямованого на встановлення миру і стабільності в регіоні.

 

Віддана демократичним ідеалам та цінностям, Україна розглядає їх поширення у світі як запоруку стабільності та сталого розвитку. Саме з цією метою Президентами України та Грузії було проголошення ідеї „Демократичного вибору”. Символічно, що ця ідея знайде свою реалізацію саме в річницю Помаранчевої революції, коли у Києві (2 грудня 2005 р.) буде проведено установчий форум регіональної Спі­ль­ноти Демократичного Вибору.

 

Отже, пріоритети зовнішньої політики нашої держави чітко окреслилися: європейська та євроатлантична інтеграція, стратегічне партнерство з Росією, США та Польщею,  активна регіональна політика.

 

^ Ключовою відмінністю нової зовнішньої політики є те, що вона стала передбачуваною, послідовною і відкритою. Не лише в Брюсселі та Вашингтоні, а й в Москві ми чітко і відверто заявляємо: нашими стратегічними пріоритетами є набуття членства в НАТО та ЄС.

 

В Україні вже втретє цивілізовано відбулася передача влади демократично обраному президенту. Не призначеному кимось спадкоємцю, не шляхом кривавих зіткнень і насильства, а мирно, прозоро, демократично.

 

Демократія перемогла, хоч як важко не коштувала ця перемога українцям.

 

Вона стала можливою лише завдяки народженню в Україні справжнього громадянського суспільства, появі сильного середнього класу, незалежних політиків, журналістів, бізнесменів, чесних суддів, державних службовців і охоронців правопорядку.

 

Помаранчева революція відкрила нову сторінку в історії України. Вона суттєво позначилася на розвитку політичних процесів в Європі. Майдан став символом свободи, боротьби за справедливість і мирної перемоги народу над насильством і фальсифікаціями. Початок XXI століття став помаранчевою епохою.

  1   2

Схожі:

2 Загальна характеристика революції iconПитання до іспиту з курсу "Практикум з психології"
Н. Методики дослідження уваги людини, їх загальна характеристика. 15. Методики дослідження мотивації людини, їх загальна характеристика....
2 Загальна характеристика революції iconРозділ Загальна характеристика
Розділ Загальна характеристика написати офіційну назву підприємства
2 Загальна характеристика революції iconТема. Франція напередодні революції. Мета
Франції напередодні революції; на основі зна­йомства з ідеями французьких просвітників обґрун­тувати ідеологічні передумови революції;...
2 Загальна характеристика революції iconЗагальна характеристика підприємства

2 Загальна характеристика революції iconУрок на тему: «Клас Плазуни. Загальна характеристика: середовище...
«Клас Плазуни. Загальна характеристика: середовище існування, особливості будови, процесів життєдіяльності»
2 Загальна характеристика революції iconУрок з географії на тему «Інші держави сусіди України. Загальна суспільно...
«Інші держави – сусіди України. Загальна суспільно – географічна характеристика Словаччини та Угорщини. Зв’язки з Україною.»
2 Загальна характеристика революції icon Популярні браузери, порівняльна характеристика
Спрощення І прискорення підготовки документів, можливості зберігання І обробки великих об`ємів інформації, доступу до них з будь-якої...
2 Загальна характеристика революції iconЗагальна характеристика обміну речовин. Енергетичний обмін та його етапи. Синтез атф
Тема: Загальна характеристика обміну речовин. Енергетичний обмін та його етапи. Синтез атф
2 Загальна характеристика революції icon2. Поняття, загальна характеристика та класифікація основних засад...
Поняття, загальна характеристика та класифікація основних засад кримінального судочинства ст. 3
2 Загальна характеристика революції iconКурсова робота
Розділ загальна характеристика району прокладання траси
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка