Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1
Скачати 40.76 Kb.
НазваІсторія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1
Дата конвертації21.07.2013
Розмір40.76 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
Історія Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

До 1940 р. у місті Карлівка існувала всього одна школа (нині корпус № 2 Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ). Її першим директором був Шматко Назар Дем'янович.

А в 1940 році в центрі міста закінчилось будівництво нової двоповерхової школи, яка стала називатися Карлівська середня школа № 1. Таким чином, її датою заснування треба вважати 1940 р.

Усього рік працював навчальний заклад до початку Великої Вітчизняної війни. А в грізний червень 1941 його випускники Бовкун, Данець, брати Василь та Іван Дейнеги, Скоренко, Яценко та багато інших уже бились на фронтах, захищаючи від фашистів рідну Батьківщину.

Немеркнучою славою вкрили себе вихованці Карлівської середньої школи №1 Герой Радянського Союзу льотчик Василь Дмитрович Кизь та бригадний комісар, начальник політвідділу 23 армії Волховського фронту Овчаренко Володимир Андрійович (загинув у травні 1942 р.)

Після визволення Карлівки в 1943 р. у приміщенні школи знаходився військовий госпіталь, а потім штаб військової частини. Але, як тільки передові частини Червоної Армії залишили місто, приміщення школи було звільнено і карлівчани стали готуватись до відновлення її роботи.

І вже у вересні 1944 р. дітлахи знову сіли за парти. Але в той же час вони разом із дорослими відновлювали зруйноване народне господарство. За ініціативою ветерана громадянської і Великої Вітчизняної воєн, тодішнього вчителя біології Олексія Гнатовича Ткаченка школярі вивчали рідний край, проводили екскурсії Карлівським районом.

За спогадами Олексія Гнатовича та першої піонервожатої Горової Ганни Олексіївни вдалося відновити основні події, що відбувались у школі після визволення Карлівки.

Тяжкий то був час. Не було зошитів, книг, меблів. Парта, зроблена батьком трьох учениць Авруньовим Борисом Юхимовичем, стала першою. Його приклад наслідували й інші батьки.

Багато часу проводили учні й у госпіталях (їх у місті було декілька). Писали листи рідним та близьким поранених, давали для них концерти, приносили гостинці, прибирали.

І влітку школярі не відпочивали. Йшла війна. У країні було голодно. Щоденно 300-400 учнів збирали колоски на полях.

Тяжкі то були роки, але в той же час прекрасні й цікаві. На перервах школярі організовували ігри, співали улюблених пісень, танцювали.

У післявоєнні та подальші 50-60 рр. педагогічний колектив Карлівської середньої школи №1 очолював Євтушенко Микола Володимирович . Велике значення надавав роботі з батьками, педагогічній пропаганді, вихованню дітей всебічно розвиненими, свідомими. Високо була поставлена в школі спортивна робота. Змагання з футболу, волейболу, лижні, стрілецькі, лижно-стрілецькі проходили завжди жваво. Школа й сім'я працювали у великій співдружності.

Справжніми перетворювачами природи були юннати. Вони активно включалися в озеленення рідного краю: садили дерева й кущі, упорядковували шкільний сад, робили обрізку й побілку дерев, кущів, жовтої акації. Юні мічурінці сіяли на пришкільній садибі яру пшеницю, ячмінь, овес, цукрові буряки.

Добре в школі була поставлена краєзнавча робота. Учні організовували походи, екскурсії рідним краєм, готували альбоми, фотомонтажі, збирали гербарії, колекції.

1977 рік став особливим для учнів та вчителів Карлівської 8-річної школи №1. Напередодні початку нового навчального року закінчено будівництво добудови нового навчального закладу.

У 1979-1980 н. р. відремонтовано старе приміщення, і школа знову стала середньою. Уперше за 14 років за парти сіли дев'ятикласники та десятикласники. Гостинно відкрила школа свої просторі класні кімнати і для першокласників.

Під керівництвом Шестакової Ганни Василівни ( із 1965 по 1983 рр.) педагогічний колектив навчального закладу неодноразово відзначався нагородами, користувався заслуженим авторитетом жителів міста. Традиції школи продовжували очільники закладу Герасименко Ніна Василівна (1983-1990 н.р.) та Нечай Надія Афанасіївна (1990 - 2002 н.р.) У 2002 році відбулася реорганізація двох шкіл: Карлівської середньої №1 та Карлівської середньої №2. На їх базі була створена Карлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Нині існує два корпуси школи.

Із 2002 року і нині керує школою Костенко Валентина Володимирівна.
Імена відомих випускників Карлівської ЗОШ №1

Громницький Григорій Михайлович – у 1944-1947 р.р. навчався у Карлівській ЗОШ №1, яка зараз носить його ім’я. Виконуючи службовий обов’язок, проявив виключний героїзм і загинув смертю хоробрих у 1956 році в Угорщині під час регіональних конфліктів. 18 грудня 1956 року посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу, нагороджений Орденом Леніна.

Соколик Валентина Леонідівна - представниця одного з напрямків декоративно-ужиткового мистецтва – лозоплетіння. Майстер-аматор різноманітних видів декоративної творчості.

Слєпцов Володимир Анатолійович - магістр державного управління, вчений агроном, поет, публіцист. З 2000 по 2005 р. очолював Карлівську райдержадміністрацію, був депутатом обласної та районних рад. Нині – голова міської ради.


Яворська Ірина Йосипівна - Майстер Спорту міжнародного класу, Заслужений Майстер Спорту України.

Схожі:

Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconНаказ м. Балаклія
Вишнівської зош І-ІІІ ступенів, Червонодонецької зош І-ІІІ ступенів №2, Балаклійської зош І-ІІІ ступенів №1 ім. О. А. Тризни з питання...
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconЕнциклопедія інноваційних педагогічних тегнологій вчителів Карлівської зош І – ІІІ ступенів №1
Друкована продукція з досвіду впровадження інноваційної педаго-гічної технології
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconПроектна діяльність школи
Розвиток особистості відбувається тоді, коли створено необмежені можливості для діяльності й самовдосконалення. Метод проектів, який...
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconЗвіт про стан організації профілактичної та правовиховної роботи...
...
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconНака з
У відповідності до Положення надіслали супровідні документи (заявку) Чигиринська сзош-інтернат, Боровицький, Головківський, Рацівський,...
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 icon2 урок 25 10. 10, перерва 20 хвилин
Режим роботи Карлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 на 2012-2013 н р
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconСлавутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Затвердити схему роботи з обдарованими учнями у Славутицькій зош І-ІІІ ступенів №2 (додаток 1)
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconСлавутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Затвердити схему роботи з обдарованими учнями у Славутицькій зош І-ІІІ ступенів №2 на 2012-2013 н р. (додаток  1)
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconАкт атестаційної експертизи Вільнянської зош І-ІІІ ступенів №1
«Про внесення змін до Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів», зареєстрованого...
Історія Карлівської зош І-ІІІ ступенів №1 iconЧорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
На основі тарифікаційного списку Чорноморської зош І-ІІІ ступенів на 2012-2013н р та з метою забезпечення зайнятості учнів у позаурочний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка