Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас
Скачати 123.15 Kb.
НазваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас
Дата конвертації20.09.2013
Розмір123.15 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы

ПРОГРАМАдля загальноосвітніх навчальних закладів
ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

11 КЛАС

(35 годин)


Академічний рівень/ Рівень стандарту

Розподіл годин за навчальними темами

Зміст навчального матеріалу

Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
Вступ.

1 год


Економічні, соціальні та політичні перетворення у повоєнному світі та основні тенденції суспільного розвитку у др. пол. ХХ - поч. ХХІ ст.

Світові інтеграційні та глобалізаційні процеси, їх спричиненість, прояви та наслідки.
^

Учень/учениця:

Показує на карті території провідних країн світу.

Визначає та порівнює основні тенденції розвитку людства у другій половині ХХ ст. – на початку ХХІ ст.

^

Описує світові інтеграційні та глобалізаційні процеси, їх спричиненість, прояви та наслідки.

^ Тема № 1. Друга світова війна. Світ після Другої світової війни.
5 годПричини, характер, періодизація Другої світової війни. Характеристика військових дій на першому етапі війни 1939 - червень 1941 рр. План «Барбаросса». Напад Німеччини на СРСР. Перебіг подій на радянсько-німецькому фронті у 1941-42 рр. Процес формування антигітлерівської коаліції.

Особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях. Голокост. Сталінградська битва. Розгром німецьких військ на Орловсько-Курській дузі. Наступальні операції Червоної Армії. Визволення території СРСР, перенесення військових дій у Центральну та Східну Європу.

Зміна ролі чоловіка і жінки в повсякденному житті в умовах війни.

Відкриття другого фронту в Європі. Завершальний період війни в Європі та Азії. Роль визначних військових, державних та політичних діячів в перемозі над нацизмом та фашизмом.

Зміни у світі внаслідок Другої світової війни. Політичні, економічні та соціальні наслідки Другої світової війни для народів світу. Мирні договори з колишніми союзниками Німеччини. Сан-Франциська конференція та створення ООН. Нюрнберзський та Токійський процеси над воєнними злочинцями.

Учень/учениця:

Визначає причини, характер, періодизацію Другої світової війни; політичні, економічні та соціальні наслідки Другої світової війни для народів світу


Називає хронологічні межі періодів Другої світової війни, її головні військові події.

Залучаючи історичну карту, характеризує основні театри воєнних дій у Європі, Північній Африці, Південно-Східній Азії та Тихому океані; умови мирних договорів з Німеччиною та її союзниками.

Аналізує процес формування антигітлерівської коаліції; особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях, його політичну орієнтацію та форми боротьби.

^

Висловлює судження щодо зміни ролі чоловіка і жінки в умовах війни


Пояснює причини переходу військової ініціативи до радянських військ у 1943 р.; причини створення ООН.

Складає політичні портрети визначних військових і політичних діячів: У. Черчілль, Ф. Д. Рузвельт, Й. Сталін, Г.Жуков, О. Василевський, К. Рокоссовський, Ш. де Голль, Д. Ейзенхауер

^ Тлумачить та застосовує поняття і терміни:

Друга світова війна, Велика вітчизняна війна, блискавична війна, “новий порядок”, Рух Опору, Голокост, антигітлерівська коаліція, Другий фронт, “Велика трійка”, колабораціонізм, корінний перелом, ООН, НАТО, Нюрнберзький та Токійський процеси.
Урок

узагальнення

1 годТема № 2

США та Канада

у 1945 – на початку ХХІ ст.

4 год

Утвердження США як провідної країни повоєнного біполярного світу. США у 1945-1960 рр.. Посилення внутрішньополітичної реакції.. Масовий негритянський рух в 60-х рр.

^

США в 60-70 рр. ХХ ст. Внутрішня та зовнішня політика адміністрацій Дж. Кеннеді, Л. Джонсона, Р. Ніксона . США у 80-90 рр. ХХ ст. Рейганоміка.

“Нова економічна філософія” Б. Клінтона.

^

Сучасні внутрішньополітичні та зовнішньополітичні пріоритети американських президентів ХХІ ст.. Перспективи розвитку українсько-американських відносин .


Канада у ІІ пол.. ХХ ст. – на поч.. ХХІ ст. Проблема Квебеку. Українсько-канадські відносини.

Учень/учениця:

Характеризує становище країн Північної Америки у повоєнний період, особливості їх економічного, соціального та політичного розвитку.

Пояснює причини утвердження США як провідної країни повоєнного світу.

Аналізує та порівнює внутрішню та зовнішню політику американських адміністрацій в 40-х роках ХХ ст. – на початку ХХІ ст.
^

Описує роль провідних американських політичних діячів цього періоду.


Висловлює судження щодо необхідності розвитку українсько-американських та українсько-канадських відносин на сучасному етапі.

^ Тлумачить та застосовує поняття і терміни: маккартизм, пентагон, доктрина Трумена, доктрина стримування, “нові рубежі”,рейганоміка”, неоконсерватизм, ПРО, наддержава, військово – промисловий комплекс, проблема Квебеку, діаспора.

Тема № 3.

Країни Західної Європи (1945 – поч. ХХІ ст.)

4 год


Наслідки Другої світової війни для провідних країн Західної Європи. План Маршалла. Початок європейської економічної інтеграції.

Німеччина. Створення ФРН і НДР. Німецьке “економічне диво”. Об’єднання Німеччини. Українсько-німецькі відносини.

^ Велика Британія. Внутрішня і зовнішня політика лейбористських та консервативних урядів у 40 – 70-х рр. ХХ ст. Трансформація Британської колоніальної імперії. Тетчеризм.. “Третій шлях” Т. Блера. Сучасне становище у країні.

Франція. Соціально-економічний та політичний розвиток Четвертої Республіки. Становлення П’ятої Республіки. Травневі події 1968 р. Ш. де Голль. Франція наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст.. Взаємини Франції з Україною.

Італія. Проголошення республіки. Італійське “економічне диво”. Державна програма боротьби з мафією. Соціально-економічний і політичний розвиток країни наприкінці ХХ- на поч. ХХІ ст.
^

Інтеграційні процеси в Європі наприкінці ХХ- на поч ХХІ ст. – здобутки та проблеми.


Учень/учениця:

Показує на карті території провідних європейських держав, зони окупації Німеччини.

Визначає сутність німецького та італійського “економічного дива”, основні складові тетчеризму, «третього шляху» Т. Блера.

Пояснює передумови, та наслідки об’єднання Німеччини, причини трансформації Британської колоніальної імперії , причини встановлення П’ятої Республіки

Аналізує внутрішню та зовнішню політику провідних країн Західної Європи наприкінці ХХ – поч. ХХІ ст. Інтеграційні процеси в Європі та участі в них України.

Характеризує діяльності провідних західноєвропейських політиків: Ш. де Голля, Ж. Ширака, М. Тетчер, Т. Блера, Г.Колля, С.Берлусконі .

^ Тлумачить та застосовує поняття і терміни:

демілітаризація, план Маршалла, економічне диво, соціальне ринкове господарство, тетчеризм, “третій шлях”, неолібералізм, мафія, радикалізм, ЄС, Маастрихтський договір, монетаризм.
^ Узагальнення 1 год


Тема № 4.

СРСР. Нові незалежні держави

3 год


Наслідки Другої світової війни. Відбудова економіки. Завершення епохи Сталіна.

Загострення політичної боротьби після смерті Сталіна. “Хрущовська відлига”.

Роки “брежнєвського застою”. (1964 – 1985 рр.). Суспільно-політичне життя країни. Дисидентський рух.

Від “перебудови” до розпаду СРСР (1985 – 1991 рр.) Лібералізація суспільного та політичного життя. Антидержавний путч 1991 р. Розпад СРСР. Росія у кінці ХХ – на початку ХХІ ст..

Нові незалежні держави Балтії, Закавказзя та Середньої Азії, Білорусь, Молдова. Особливості шляхів історичного розвитку.


Учень/учениця:

Показує на карті кордони нових незалежних держав, що виникли після розпаду СРСР.

Характеризує наслідки Другої світової війни., політичне, соціально-економічне , повсякденне та культурне життя в СРСР на різних етапах історичного розвитку: від завершення епохи Й. Сталіна до “перебудови” М. Горбачова.

^ Висловлює оцінку діяльності радянських лідерів різних епох.

Визначає причини розпаду СРСР.

Аналізує внутрішньополітичну ситуацію та зовнішньополітичні пріоритети нових незалежних держав, сучасні напрями їх політичного та економічного співробітництва .

Складає політичні портрети М.Хрущова, Л.Брежнєва, М. Горбачова, Б. Єльцина та ін.

тлумачить та застосовує, поняття і терміни:

“відлига”, волюнтаризм, «застій», перебудова, гласність, путч, Біловезька угода, СНД, дума.

Тема № 5.

Країни Центральної та Східної Європи. (1945 – поч. ХХІ ст.)

3 годСтановлення прорадянських режимів у Польщі, Угорщині, Болгарії, Румунії, Чехословаччині, Югославії. Утворення системи світового соціалізму. Кризові явища 60 – 70-х рр. ХХ ст.

Демократичні революції , особливості їх здійснення. Політичні, економічні та соціальні трансформації посткомуністичного суспільства. Роль країн Центральної та Східної Європи в сучасних міжнародних відносинах.

^

Учень/учениця:

Описує процес становлення прорадянських режимів у країнах регіону.

Показує на карті території країн соціалістичного табору, зміни на політичній карті Європи внаслідок революційних подій кінця 80-х – поч.. 90-х рр ХХ ст..,.

^

Аналізує кризові явища в політичному, соціальному та економічному житті країн Центральної та Східної Європи у 60 – 70-х рр. ХХ ст.

Пояснює причини демократичних революцій , методи їх здійснення.


Характеризує особливості внутрішньополітичного розвитку країн регіону напр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.

Визначає роль країн регіону в сучасних інтеграційних процесах світу.

^ Дає оцінку діяльності політичних лідерів: Леха Валенси, В.Гавела, Н. Чаушеску, Я.Кадара, Т.Житкова, Йосипа Броз Тіто.

Тлумачить та застосовує, поняття і терміни:

соціалістичний табір, РЕВ, Варшавський договір, Берлінський мур, самоврядування, “оксамитова революція”, Солідарність, “шокова терапія”, реприватизація.
^ Урок узагальнення 1 год
Тема № 6.

Розвиток провідних країни Азії, Африки та Латинської Америки в др. пол. ХХ - на поч. ХХІ ст.

5 год

Розпад світової колоніальної системи. Етапи деколонізації. Шляхи розвитку незалежних держав. Нові індустріальні країни.

^ Японія. Повоєнне реформування країни. Японське “економічне диво”. Внутрішня та зовнішня політика Японії наприкінці ХХ - на поч. ХХІ ст.

Китай. Проголошення КНР. Соціально-економічні експерименти китайських комуністів. Культ особи Мао Цзедуна. Реформування економіки Китаю наприкінці ХХ на поч. ХХІ ст.

Індія. Перемога народів Індії в боротьбі за незалежність. Курс Дж. Неру та І. Ганді у внутрішній та зовнішній політиці. Розвиток Індії наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.

^ Країни Африки та Близького Сходу.. Здобуття незалежності народами континенту. Крах апартеїду на Півдні Африки. Утворення держави Ізраїль.

Близькосхідна проблема та шляхи її врегулювання.

^ Латинська Америка. Особливості соціально-економічного та політичного розвитку країн регіону в повоєнний час. Варіанти революційного процесу: Кубинська революція, революція в Чилі.


Встановлення конституційного ладу в ряді країн регіону. Українці в країнах регіону.

Учень/учениця:

Показує на карті нові незалежні держави у Азії та Африці.

Характеризує етапи деколонізації, процес здобуття незалежності народами Азії та Африки; повоєнне реформування Японії; соціально-економічні експерименти китайських комуністів, курс Дж. Неру та І. Ганді у внутрішній та зовнішній політиці; особливості соціально-економічного та політичного розвитку країн Латинської Америки в повоєнний час.


^ Пояснює суть японського “економічного дива”; культу особи Мао Цзедуна; причини виникнення близькосхідної проблеми та шляхи її врегулювання;

Аналізує шляхи розвитку незалежних держав азійського та африканського регіонів; процес реформування економіки Китаю наприкінці ХХ на поч. ХХІ ст.; розвиток Індії наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.; процес утворення держави Ізраїль; варіанти революційного процесу в Латинській Америці; становище українців в країнах регіону.

Дає оцінку діяльності політичних лідерів : Мао Цзедуна, Ден Сяопіна; Дж. Неру та І. Ганді; Н.Мандели; Бен Гуріона; А. Самоси, Ф. Кастро, А. Піночета.

^ Тлумачить та застосовує поняття і терміни: японське економічне диво, «великий стрибок», «культурна революція». рух неприєднання, деколонізація, модернізація, апартеїд, шлях «соціалістичної орієнтації»,, хунта, рух неприєднання, фундаменталізм, організація визволення Палестини.


Тема № 7.

Міжнародні відносини у другій пол. ХХ ст– на поч.. ХХІ ст. 2 год

Виникнення і розгортання “холодної війни”. Міжнародні кризи і конфлікти у 40 –80-х рр. ХХ ст. Спроби роззброєння: Договір про заборону випробувань ядерної зброї; нарада з питань безпеки і співробітництва в Європі.


Кінець “холодної війни”. Нове політичне мислення. Перехід від конфронтації до співробітництва. Внесок України в поліпшення загальної атмосфери безпеки у світі.

Учень/учениця:

Показує на карті місця міжнародних військових конфліктів, які відбувалися у 40-80-х рр. ХХ ст.

Аналізує причини виникнення, хід та наслідки “холодної війни”.

Характеризує рух за мир та безпеку, спроби обмежити гонку озброєнь, внесок України в поліпшення загальної атмосфери безпеки

^ Пояснює суть нового політичного мислення, причини переходу від конфронтації до співробітництва.

Тлумачить та застосовує поняття та терміни:

холодна війна, Берлінська криза, Карибська криза, розрядка, нове політичне мислення, Гельсінська угода .^ Тема № 8. Розвиток культури (1945 – поч. ХХІ ст.) 3 год


Основні напрямки НТР в др. пол. ХХ ст. та їх вплив на життя пересічного громадянина. Наукові відкриття, поява нових галузей науки, високих технологій, інтеграція науки і виробництва.

Зміни в соціальній структурі суспільства, якості життя людей провідних країн світу та країн, що розвиваються. Становлення постіндустріального (інформаційного ) суспільства.

Основні тенденції і течії розвитку літератури, образотворчого мистецтва, архітектури, музики, театру, кіно й спорту .


Учень/учениця:

Характеризує основні напрямки НТР в др. пол. ХХ ст. та їх вплив на життя пересічного громадянина.

^ Описує наукові відкриття, нові галузі науки, високі технології, інтеграцію науки і виробництва.

Аналізує зміни в соціальній структурі суспільства, якості життя людей провідних країн світу та країн, що розвиваються.

Пояснює причини становлення постіндустріального (інформаційного ) суспільства.

Характеризує основні тенденції і течії світової літератури, образотворчого мистецтва, архітектури, музики, театру, кіно й спорту.

^ Тлумачить та застосовує поняття та терміни: НТР, постіндустріальне суспільство, інформаційне суспільство, соціалістичний реалізм, неореалізм, “поп-арт”, функціоналізм.
^ Тема 9.

Світ на початку ХХІ тисячоліття.

1 год


Оптимальні шляхи подолання світових глобальних проблем: екологічної, демографічної, соціально-економічних проблем людства..

Учень/учениця:

Визначає основні глобальні процеси та проблеми сучасності, причини їх появи.

Пропонує оптимальні шляхи їх вирішення.

Тлумачить та застосовує поняття та терміни: глобальні процеси та проблеми, екологічна криза, демографічна криз, ЮНЕСКО
Урок узагальнення

1 год


Схожі:

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconНавчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів Історія України. Всесвітня історія
Авторські права на текст програми «Історія України. Всесвітня історія, 5–12 кл.» належать Міністерству освіти І науки України та...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів Історія України
Авторські права на текст програми «Історія України. Всесвітня історія, 5–12 кл.» належать Міністерству освіти І науки України та...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 10 клас
Людство у 1900- 1939 рр. ХХ ст. Демографічний портрет. Завершення формування націй. Процес урбанізації в провідних країнах світу....
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
Ознайомлення учнів із завданнями І структурою курсу. Побудова підручника. Додаткова навчальна література та електронні ресурси
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
Ознайомлення учнів із завданнями й структурою курсу. Побудова підручника. Додаткова навчальна література та електронні ресурси
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconНавчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів історія україни. Всесвітня історія
Періодизація історії людства. Своєрідність епохи стародавнього світу як першого періоду в історії людства. Історичні джерела. Відлік...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
Ознайомлення учнів із завданнями та структурою курсу. Зміст та структура підручника з предмета, інші джерела інформації (додаткова...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
Ознайомлення учнів із завданнями та структурою курсу. Зміст та структура підручника з предмета, інші джерела інформації (додаткова...
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія 11 клас iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів всесвітня історія
Ознайомлення учнів із завданнями та структурою курсу. Зміст та структура підручника з предмета, інші джерела інформації (додаткова...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка