№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни
Скачати 66.77 Kb.
Назва№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни
Дата конвертації20.09.2013
Розмір66.77 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы

Календарно-тематичне-планування


з всесвітньої історії

11 клас (35 годин)

з/п

Зміст навчального матеріалу

К-сть год

Дата

Примітки
Вступ.
Економічні, соціальні та політичні перетворення у повоєнному світі та основні тенденції суспільного розвитку у др. пол. ХХ - поч. ХХІ ст.

Світові інтеграційні та глобалізаційні процеси, їх спричиненість, прояви та наслідки.

1


^ Тема № 1. Друга світова війна. Світ після Другої світової війни.

Причини, характер, періодизація Другої світової війни. Характеристика військових дій на першому етапі війни 1939 - червень 1941 рр. План «Барбаросса». Напад Німеччини на СРСР. Перебіг подій на радянсько-німецькому фронті у 1941-42 рр. Процес формування антигітлерівської коаліції.

Особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях. Голокост. Сталінградська битва. Розгром німецьких військ на Орловсько-Курській дузі. Наступальні операції Червоної Армії. Визволення території СРСР, перенесення військових дій у Центральну та Східну Європу.

Зміна ролі чоловіка і жінки в повсякденному житті в умовах війни.

Відкриття другого фронту в Європі. Завершальний період війни в Європі та Азії. Роль визначних військових, державних та політичних діячів в перемозі над нацизмом та фашизмом.

Зміни у світі внаслідок Другої світової війни. Політичні, економічні та соціальні наслідки Другої світової війни для народів світу. Мирні договори з колишніми союзниками Німеччини. Сан-Франциська конференція та створення ООН. Нюрнберзський та Токійський процеси над воєнними злочинцями.

5


Узагальнення

1


^ Тема № 2 США та Канада у 1945 – на початку ХХІ ст.

Утвердження США як провідної країни повоєнного біполярного світу. США у 1945-1960 рр.. Посилення внутрішньополітичної реакції.. Масовий негритянський рух в 60-х рр.

^

США в 60-70 рр. ХХ ст. Внутрішня та зовнішня політика адміністрацій Дж. Кеннеді, Л. Джонсона, Р. Ніксона . США у 80-90 рр. ХХ ст. Рейганоміка.

“Нова економічна філософія” Б. Клінтона.

^

Сучасні внутрішньополітичні та зовнішньополітичні пріоритети американських президентів ХХІ ст.. Перспективи розвитку українсько-американських відносин .


Канада у ІІ пол.. ХХ ст. – на поч.. ХХІ ст. Проблема Квебеку. Українсько-канадські відносини.

4

^ Тема № 3. Країни Західної Європи (1945 – поч. ХХІ ст.)

Наслідки Другої світової війни для провідних країн Західної Європи. План Маршалла. Початок європейської економічної інтеграції.

Німеччина. Створення ФРН і НДР. Німецьке “економічне диво”. Об’єднання Німеччини. Українсько-німецькі відносини.

^ Велика Британія. Внутрішня і зовнішня політика лейбористських та консервативних урядів у 40 – 70-х рр. ХХ ст. Трансформація Британської колоніальної імперії. Тетчеризм.. “Третій шлях” Т. Блера. Сучасне становище у країні.

Франція. Соціально-економічний та політичний розвиток Четвертої Республіки. Становлення П’ятої Республіки. Травневі події 1968 р. Ш. де Голль. Франція наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст.. Взаємини Франції з Україною.

Італія. Проголошення республіки. Італійське “економічне диво”. Державна програма боротьби з мафією. Соціально-економічний і політичний розвиток країни наприкінці ХХ- на поч. ХХІ ст.
^

Інтеграційні процеси в Європі наприкінці ХХ- на поч ХХІ ст. – здобутки та проблеми.


4Узагальнення

1


^ Тема № 4. СРСР. Нові незалежні держави Наслідки Другої світової війни. Відбудова економіки. Завершення епохи Сталіна.

Загострення політичної боротьби після смерті Сталіна. “Хрущовська відлига”.

Роки “брежнєвського застою”. (1964 – 1985 рр.). Суспільно-політичне життя країни. Дисидентський рух.

Від “перебудови” до розпаду СРСР (1985 – 1991 рр.) Лібералізація суспільного та політичного життя. Антидержавний путч 1991 р. Розпад СРСР. Росія у кінці ХХ – на початку ХХІ ст..

Нові незалежні держави Балтії, Закавказзя та Середньої Азії, Білорусь, Молдова. Особливості шляхів історичного розвитку.


3


^ Тема № 5. Країни Центральної та Східної Європи. (1945 – поч. ХХІ ст.)

Становлення прорадянських режимів у Польщі, Угорщині, Болгарії, Румунії, Чехословаччині, Югославії. Утворення системи світового соціалізму. Кризові явища 60 – 70-х рр. ХХ ст.

Демократичні революції , особливості їх здійснення. Політичні, економічні та соціальні трансформації посткомуністичного суспільства. Роль країн Центральної та Східної Європи в сучасних міжнародних відносинах.


3Узагальнення

1


^ Тема № 6. Розвиток провідних країни Азії, Африки та Латинської Америки в др. пол. ХХ - на поч. ХХІ ст.

Розпад світової колоніальної системи. Етапи деколонізації. Шляхи розвитку незалежних держав. Нові індустріальні країни.

^ Японія. Повоєнне реформування країни. Японське “економічне диво”. Внутрішня та зовнішня політика Японії наприкінці ХХ - на поч. ХХІ ст.

Китай. Проголошення КНР. Соціально-економічні експерименти китайських комуністів. Культ особи Мао Цзедуна. Реформування економіки Китаю наприкінці ХХ на поч. ХХІ ст.

Індія. Перемога народів Індії в боротьбі за незалежність. Курс Дж. Неру та І. Ганді у внутрішній та зовнішній політиці. Розвиток Індії наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.

^ Країни Африки та Близького Сходу.. Здобуття незалежності народами континенту. Крах апартеїду на Півдні Африки. Утворення держави Ізраїль.

Близькосхідна проблема та шляхи її врегулювання.

^ Латинська Америка. Особливості соціально-економічного та політичного розвитку країн регіону в повоєнний час. Варіанти революційного процесу: Кубинська революція, революція в Чилі.


Встановлення конституційного ладу в ряді країн регіону. Українці в країнах регіону.

5


^ Тема № 7. Міжнародні відносини у другій пол. ХХ ст– на поч.. ХХІ ст.

Виникнення і розгортання “холодної війни”. Міжнародні кризи і конфлікти у 40 –80-х рр. ХХ ст. Спроби роззброєння: Договір про заборону випробувань ядерної зброї; нарада з питань безпеки і співробітництва в Європі.


Кінець “холодної війни”. Нове політичне мислення. Перехід від конфронтації до співробітництва. Внесок України в поліпшення загальної атмосфери безпеки у світі.

2


^ Тема № 8. Розвиток культури (1945 – поч. ХХІ ст.) Основні напрямки НТР в др. пол. ХХ ст. та їх вплив на життя пересічного громадянина. Наукові відкриття, поява нових галузей науки, високих технологій, інтеграція науки і виробництва.

Зміни в соціальній структурі суспільства, якості життя людей провідних країн світу та країн, що розвиваються. Становлення постіндустріального (інформаційного ) суспільства.

Основні тенденції і течії розвитку літератури, образотворчого мистецтва, архітектури, музики, театру, кіно й спорту .


3


Тема 9. Світ на початку ХХІ тисячоліття.

Оптимальні шляхи подолання світових глобальних проблем: екологічної, демографічної, соціально-економічних проблем людства..

1


Узагальнення

1Схожі:

№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconРеферат на тему: “ Друга світова війна в Україні”
Німеччина, порушивши пакт про ненапад, без оголошення війни віроломно напала на Радянсь­кий Союз. Розпочався новий етап другої світової...
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни icon“ Україна на початку Другої світової війни”
Для України друга світова війна почалася у вересні 1939 p. Згідно з пактом Молотова — Ріббентропа Радянський Союз зайняв західноукраїнські...
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconЛевітас Ф. Л. Друга світова війна: український вимір
Монографія присвячена суперечливим сторінкам Другої світової війни. До наукового обігу включено багато нових документів І матеріалів....
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconТема : Причини І початок Другої світової війни. Події 1939-1941 рр
Мета:  розкрити причини І характер Другої світової війни; охарактеризувати хід бойових дій у 1939-1941 рр; показати причини успіхів...
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconЕлай вайзель (елі візел)
Сігет. У 1944 р під час Другої світової війни його разом з сім'єю кинули до концентраційного табору Аушвіц, а потім до Бухенвальда....
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconЯка галузь економіки найбільш постраждала під час Першої світової війни?
Тести: «Міжнародні договори після закінчення Першої світової війни» (Параграф 12)
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconКурс З’ясуйте процес створення Троїстого блоку та Антанти. Поясніть...
Опишіть процес утворення антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconКонспект уроку зарубіжної літератури у 8 класі з теми: “Друга світова...
Більш докладніше зупинимось на постаті Белля І його оповіданні “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа ”. На тлі розпалу війни та розрухи...
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconСкільки відсотків своїх земель втратила Османська імперія після її розпаду?
Тести: «Міжнародні договори після закінчення Першої світової війни» (Параграф 11)
№ Друга світова війна. Світ після Другої світової війни iconБоротьба Української Повстанської Армії проти більшовицької окупації...
Додаткові матеріали (списки бойових одиниць упа, статистичні дані, офіційні документи оун-упа, офіційні звернення оун-упа, матеріал...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка