Галина Вікторівна Лінчевська
Скачати 50.89 Kb.
НазваГалина Вікторівна Лінчевська
Дата конвертації03.02.2014
Розмір50.89 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы


Укладач Галина Вікторівна Лінчевська,

методист НМЦ громадянського виховання,

виховних технологій та позашкільної освіти

ІППО КУ імені Бориса Грінченка

На допомогу класним керівникам

Орієнтовний сценарій уроку Миру
Мета: розширити знання учнів про важливість миру на землі; виховувати гуманізм, патріотизм, любов до свого народу та повагу до людей різних національностей та віросповідань.

Зал святково прибраний яскравими кульками, на яких різними мовами написане слово «МИР».

На стінах прикріплено плакати «Мир усім дітям планети!», «Хай усміхаються діти!»,

«Хай завжди буде сонце, хай завжди буде мир!», на столі стоїть глобус.
Хід уроку

Людина створена природою
для миру, а не для війни,


народжена для радості,

а не для горя…
Франсуа Рабле

Учитель. Минають роки, відлітають у вічність. 28 жовтня виповнюється 67 років визволення України від німецько-фашистських окупантів, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя.

Усе далі віддаляються від нас грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

Кожен з нас поділяє думку, втілену в словах: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте, ніхто на попіл не згорів». Пам’яттю про полеглих став образ птаха-журавля.
Звучить пісня «Журавлі» у виконанні_________________________
Ведучий 1.

Пам’ятаєш, Земле, сорок п’ятий,

Стихле небо, підняте салютом?

Пам’ятаєш, Земле, сорок п’ятий.

Земле, сорок перший не забудь !
Ведучий 2. Своїми подвигами прославили нашу Вітчизну різні покоління українського народу. На своїх плечах винесли вони тягар найстрашнішої війни ХХ століття – Другої світової! У найтяжчий для Вітчизни час пішли на фронт тисячі солдат і матросів запасу, крім того, до лав добровольців ставало багато юнаків, які ледве закінчили школу. Багато з них приписували собі роки, щоб потрапити на фронт у перші дні війни.
Ведучий 2. За загальним визнанням, Велика Вітчизняна війна по праву називається Всенародною. Скільки пройшло часу, а відголоски війни не дають про себе забути.
Учитель. Сьогодні в нас Урок миру. Що ж ви розумієте під таким коротким і важливим словом «МИР»? (Відповіді учнів)
А що таке милосердя? (Відповіді учнів)
Ведучий 1. Без миру немає дитинства, немає майбутнього. За мир, щоб сміятись, за щастя дітей, за мирне небо над головами, за цвіт на землі борються чесні люди планети.
Учень 1. Хай буде мир на всій землі!

Хай дім новий будується,

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця.
Учень 2. Яка красива в нас планета!

Земля зелена, ніжно-голуба.

Нас переконують космічні злети:

У всій Галактиці така одна.
Учитель. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях безпечно, ви ходите до школи. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Та чи всі діти на Землі живуть добре і щасливо? (Відповіді учнів).

Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — казкова мрія, багато дітей страждають, живучи в атмосфері нестабільності та страху. Заради таких, як вони, й засновано Міжнародний день Миру.
Учитель. Чи можете ви назвати країни, у яких від голоду помирають діти, над їхніми головами рвуться снаряди? (Відповіді учнів)

Учитель. Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру днем загального припинення вогню і відмови від насильства. Такий день покликаний змусити людей не тільки замислитися про мир, але й зробити щось заради нього.

Землі потрібні пісні і квіти, щоб на нашій прекрасній планеті жили прекрасні люди, і не зважаючи на колір шкіри, віросповідання, дружили, радо спілкувалися, щоб до густих садів і білих будівель завжди поверталися лелеки, при появі яких у людей з’являлися спокій і радість, упевненість у завтрашньому дні.

Щороку 21 вересня люди в різних куточках земної кулі замислюються про важливість миру. Поки лунають постріли, тривають міждержавні чи внутрідержавні військові конфлікти, потрібно приєднуватися до тих людей, які підтримують найцінніше на планеті – мир, відстоюючи право людини мати над головою мирне небо.

У1981 році Організацією Об'єднаних Націй був започаткований Міжнародний день миру як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі.

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що проголосила Міжнародний день миру. У ній міститься заклик до "всіх країн і народів" відзначати цей день як можливість сприяння мирному врегулюванню конфліктів і виконання зобов'язань щодо припинення цього дня вогню.

Це важливий день надихає багатьох людей замислитися над тим, якою мірою їхня доля залежить від миру.

Наша держава не виняток. Усі українці пам’ятають уроки минулого. 19 жовтня майже тисяча людей пройшлися вулицями Києва від пам'ятника загиблим воїнам-афганцям до Національного музею історії війни. Так вони вшанували пам'ять загиблих воїнів.

Для багатьох людей світу мир — не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в окопах, в атмосфері нестабільності і страху. Передовсім для них установлено цей день.

Ми вважаємо, що це свято є особливим, і приєднуємося до молоді всього світу, яка виступає на захист миру під гаслом «Молодь за мир і розвиток».

Учень. За мир у всьому світі,

Це значить за народ.

За колоски налиті,

За шум весняних вод.

М.Рильський.
Щороку Україна в рамках Міжнародного Дня миру бере участь у діяльності, що сприяє припиненню вогню, завершенню конфліктів, розвитку толерантності, наведенню мостів між різними культурами.

^ Учні виконують танці різних народів.
Ведучий 1. Дійсно, мир завжди починається з дружби. Не воювати треба, а дружити країнами, містами, сім’ями. І в нашій шкільній сім’ї хай завжди світить сонце дружби.

Учням дається завдання завершити речення.

• Друг це той, хто...
• Мир - це...
• З другом я часто...
• Приятель і друг не зовсім одне й те саме, бо...
• З другом можна...
• Я товаришую з… тому що…


Учень. Ми живемо у світлому краю,
У вільній незалежній Україні.
Наснагу тут плекаємо свою
І небеса над нами сині-сині.
Усе в нас є: озера і ліси,
Степи і гори, ріки і долини,
Моря і море вічної краси,
Усе для щастя і життя людини.

Учитель. Ми всі живемо на одній планеті, яка зветься Земля. Хай процвітає мир і дружба між народами. Нехай у кожному домі панує мир і злагода, як на ваших малюнках та плакатах.

Використані джерела:
1. Кращі виховні заходи./ Упоряд. В.О. Гноївська. – Х.: Вид-во «Ранок», 2011- 320с.

2. Шкільні виховні заходи: випуск 5 /Упоряд. О.П. Ензельт, В.Д, Дутка, А.Б.Шимків – Тернопіль – Харків; Ранок,2011. – 192с.

3. uk.wikipedia.org/

4. http://familytimes.com.ua


Схожі:

Галина Вікторівна Лінчевська iconГалина Вікторівна Лінчевська
Перший урок у 2011-2012 навчальному році, присвячений 20-й річниці Незалежності України
Галина Вікторівна Лінчевська iconТокмака Симоненко Галина Вікторівна універсальні видання
Універсальний сучасний довідник школяра : 5 – 11 класи. – Донецьк : бао, 2004. – 1184 с
Галина Вікторівна Лінчевська iconПідготувала бібліотекар зош №5 м. Токмака Симоненко Галина Вікторівна
Бажання  знати якомога більше про природу й довкілля було завжди притаманне людині ще з перших кроків її розвитку. Кожен із нас відповідальний...
Галина Вікторівна Лінчевська iconПідготувала бібліотекар зош №5 Симоненко Галина Вікторівна Україна в роки другої світової війни
Україна в другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. історичні нариси. У двох книгах. Кн перша. – К. Наукова думка, 2011. – 736 с
Галина Вікторівна Лінчевська iconПідготувала бібліотекар зош №5 м. Токмака Симоненко Галина Вікторівна...
Першим до нас приходить слово… з колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ мов казка. І пізнаємо ми його...
Галина Вікторівна Лінчевська icon«Автобиография»
Я, Супруненко Ольга Вікторівна, народилася 14 травня 1985 року в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області у сім’ї економістів. Українка....
Галина Вікторівна Лінчевська icon1 історія в імені
Обробка ономастичних матеріалів експедиції : Люба Величко, Галина Витвицька, Катерина Дворянська, Наталя Жеплинська
Галина Вікторівна Лінчевська iconАнкета Прізвище, ім’я, по батькові: Рилова Ірина Вікторівна
Шляхи формування в учнів стійкої життєвої позиції через ствердження пріоритету здорового способу життя
Галина Вікторівна Лінчевська iconВсеукраїнська громадська організація "Україна танцювальна"
Полісся" Голумбйовський Ігор м. Житомир "Ритм" Мельник Тетяна Вікторівна м. Житомир
Галина Вікторівна Лінчевська icon8 клас
Білевич Світлана Вікторівна, доцент кафедри педагогіки І методики технологічної освіти Глухівського національного педагогічного університету...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка