Рельєф
Скачати 330.96 Kb.
НазваРельєф
Сторінка1/9
Дата конвертації24.03.2013
Розмір330.96 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Глибо́цький райо́н — один з одинадцяти районів Чернівецької області України. Розташований у південній частині області. Площа району — 686 кв. км. На півдні район межує з Румунією, на заході — зі Сторожинецьким, а на сході — з Герцаївським районами Чернівецької області.

Рельєф


За особливостями рельєфу Глибоцький район належить до передгірної зони Чернівецької області і міститься в Прут—Сіретському межиріччі.

Формування рельєфу відбувалося під впливом русла та басейну річки Сірет. Великі ділянки зсувного рельєфу у вигляді вражаючих цирків-амфітеатрів простежуються в долині річки Дерелуй біля сіл Червона Діброва та Валя Кузьмина. Найвищий пагорб Глибоцького району — Кирилівський горб, розташований на південному заході від села Кам'янка. Висота його становить 478 м над рівнем моря.

Клімат


Клімат району — помірно континентальний із прохолодною зимою і теплим, помірно вологим літом. Взимку температура може знижуватись до −32 °C, а літом підніматись до +35 °C.

Річки


Найбільшими водними артеріями є річка Сірет та її притока Малий Сірет. Сірет протікає через південний захід району; довжина його в межах району становить 31 км.
^

Рослинний світ


На території району розповсюджені букові ліси. Тут зростають рідкісні рослини, зокрема: беладонна звичайна, венерині черевички, лунарія оживаюча, шафран Гейфелів тощо. Є також і ендемічні види (лікоподієла заплавна та мажок жовтий).
^

Тваринний світ


Для тваринного світу району характерне поширення як степових, так і гірських видів. Тут трапляються заєць-русак, лисиця, сойка, зяблик, яструб та шуліка. Значну кількість представників фауни занесено до Червоної книги України.

У районі є сприятливі умови для полювання (лісові масиви Турятського, Їжівського, Кам'янського лісництв) і рибальства (водойми поблизу сіл Турятка, Станівці, Тарашани, Біла Криниця, а також річка Сірет).

  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Рельєф iconЦ ей край легендами багатий
Українських Карпат, місце паломництва багатьох туристів та подорожуючих – гору Говерла, яка до того ж є найвищою в Україні. Рельєф...
Рельєф iconУрок (конкурсний) Тема: «Будова поверхні Антарктиди. Лід Антарктиди,...
Обладнання: карта Антарктиди, картини природи материка схема утворення стокових вітрів, підручники, атласи, дидактичні картки
Рельєф iconУрок №1 Тема: Тихий океан. Особливості географічного положення. Історія дослідження. Рельєф дна
Ослідження та рельєфу Тихого океану; поглиблювати практичні навички оформлення контурних,розвивати увагу, спостережливість, мислення,...
Рельєф iconЯкі форми рельєфу утворюються в результаті дії вітру та поверхневих вод?
Закономірності поширення форм рельєфу. Сучасний рельєф України сформувався внаслідок взаємодії внутрішніх І зовнішніх сил, які діяли...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка