Наказ
НазваНаказ
Сторінка1/29
Дата конвертації08.03.2013
Розмір1.8 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

_____

_______

м. Київ

Про введення в дію Керівництва з перевірки і оцінки забезпечення і стану озброєння та військової техніки в Збройних Силах України
1 Ввести в дію Керівництво з перевірки і оцінки забезпечення і стану озброєння та військової техніки в Збройних Силах України згідно з додатком до даного наказу.

2 Заступникам Міністра оборони України, командувачам видами Збройних Сил України, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони до привести у відповідність з Керівництвом, вказаним у пункті 1 даного наказу, документи, які регламентують порядок проведення перевірки і оцінки забезпечення і стану озброєння та військової техніки.

3 Наказ Міністра оборони колишнього СРСР 1987 р. № 268 вважати таким, що не застосовується в Збройних Силах України.

МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ

О.І.КУЗЬМУК

ДОДАТОК

до наказу Міністра оборони України № ____

від 1999 року


к е р І в н и ц т в о

з перевірки і оцінки забезпечення і стану озброєння та військової техніки у Збройних Силах України

1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


1. Дане Керівництво вcтановлює порядок проведення в Збройних Силах України перевірок і визначення оцінок забезпечення і стану ракетно-артилерійського озброєння, бронетанкового озброєння та техніки (БТОТ)**, техніки зв'язку і АСУ, техніки розвідки, автомобільної техніки, повітряно-десантної техніки, засобів інженерного озброєння, озброєння військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту та засобів захисту, техніки радіоелектронного подавлення, вимірювальної техніки, технічних засобів виховання, техніки тилу, медичної техніки, засобів наземного забезпечення польотів авіації, учбово-тренувальних засобів (надалі - озброєння та військова техніка ), які знаходяться на поточному забезпеченні і в НЗ, при інспектуванні військ і Військово-Морських Сил (ВМС) на підсумкових і контрольних перевірках, які проводяться Міністром оборо-

_________________________

* Під ракетно-артилерійським озброєнням у даному Керівництві мається на увазі ракетне, зенітно-ракетне, зенітно-артилерійське, (артилерійське озброєння і стрілецька зброя), радіотехнічні засоби, артилерійські засоби, радіоелектронна техніка, ракети, боєприпаси.

** Під бронетанковим озброєнням у даному Керівництві маються на увазі танки, бойові машини піхоти (БМП), бойові машини десантні (БМД), бронетранспортери (БТР), бойові розвідувально-дозорні машини (БРДМ), бойові розвідувальні машини.

Під бронетанковою технікою - броньові ремонтно-евакуаційні машини (БРЕМ), танкові тягачі, машини технічної допомоги (МТД), танкоремонтні майстерні (типу ТРМ, МТО, МЕС), мотоцикли а також бронетанкові базові машини (бази танків, БМП, БМД, гусеничних та колісних БТР, БРДМ і спеціальні шасі бронетанкового озброєння, які використовуються під монтаж ОВТ).

ни України, заступниками Міністра оборони України, командувачами видами Збройних Сил України, оперативних командувань, начальниками управлінь центрального апарату Міністерства оборони, командирами об'єднань, з'єднань, військових частин, начальниками установ, військово-навчальних закладів, підприємств і організацій Міністерства оборони України*.

2. У Військово-Повітряних Силах, Військах Протиповітряної оборони, Військово-Морських Силах оцінка стану озброєння і техніки загальновійськового призначення враховується при визначенні загальної оцінки стану озброєння і техніки з'єднань та частин у порядку, встановленому відповідними командувачами (начальниками).

3.Озброєння і техніка повинні перебувати у справному (працездатному) стані і у постійній готовності до бойового застосування (використання за призначенням).

Підтримання озброєння і техніки в постійній готовності до бойового застосування (використання за призначенням) - комплексне завдання, яке вирішується командувачами, командирами, начальниками всіх ступенів, органами виховної роботи, посадовими особами штабів і служб об'єднань, з'єднань і частин, особовим складом підрозділів.

4. Командувачі і начальники штабів об'єднань, командири з'єднань, військових частин, начальники родів військ і служб, командири підрозділів несуть повну відповідальність за забезпеченість, стан, догляд та зберігання озброєння і техніки, за їх правильну експлуатацію і своєчасний ремонт у підпорядкованих з'єднаннях, військових частинах і підрозділах.

5. Озброєння і техніка перевіряються під час несення бойового чергування, при піднятті по тривозі або збору, на навчаннях, заняттях,

____________________

* Надалі у статтях даного Керівництва з'єднання, військові частини, установи, військово-навчальні заклади, підприємства і організації Міністерства оборони України будуть для скорочення іменуватися "з'єднання і частини", якщо це не обумовлено окремо.
польотах, виходах в море, огляду в парках, на позиціях, аеродромах, складах, арсеналах, базах, сховищах і в інших місцях зберігання.

6. При перевірках озброєння і техніки проводити контрольний пробіг з витратами ресурсів до 50 км для колісних машин (для колісних БТР, БРДМ до 25 км) і до 15 км для гусеничних машин або 2-3 мотогодини на кожен зразок*. При цьому загальна кількість зразків, які виводяться для контрольного пробігу, не повинна перевищувати кількості озброєння і техніки однієї роти (батареї) і рівних їм підрозділів у кожній частині. Витрати моторесурсів озброєння і техніки для цієї мети відносяться за рахунок річних норм експлуатації.

Кількість зразків озброєння і техніки НЗ, які підлягають перевірці з розконсервацією, випробуванням на місці або з контрольним пробігом, повинні визначатися перевіряючим з урахуванням можливості частини щодо поставлення цих зразків на довгочасне зберігання в місячний термін. При цьому, як правило, вибираються ті зразки, стан яких у поточному році підлягає перевірці випробуванням на функціонування і переконсервації.

7. Кількість частин і з'єднань, які перевіряються, визначається програмою перевірки (інспектування).

Перевірку ОВТ учбово-бойової та учбової груп експлуатації планувати та проводити напередодні перевірки.

Розкладом перевірок передбачається один-два дні для перевірок стану озброєння і техніки полку (ракетного, зенітного ракетного дивізіону
___________________________

* Під зразками озброєння і техніки у даному Керівництві мається на увазі пускова установка, гармата, бойова машина, танк, бронетранспортер, радіостанція, радіолокаційна станція, станція наведення ракет, станція радіо- і радіотехнічної розвідки, автономна система автоматизованого управління, вузол спецрадіозв'язку, автомобіль, тягач, трактор, спеціальний автомобіль, екскаватор, транспортер, електростанція, компресорна станція, мотобур, тренажер та інші.

та інших частин), два-три дні для перевірки бригади, і не менше шести днів для перевірки дивізії. У дні проведення перевірки стану озброєння і

техніки, перевірка інших предметів навчання бойової підготовки в цих частинах (підрозділах) не планується.

8. Перевірка озброєння і техніки проводиться комплексними комісіями.

Кількість фахівців для перевірки встановлених норм озброєння і техніки визначається з розрахунку:

- для бригади, полку (частини) та їм рівних - 5-6 чоловік;

- для з'єднання та рівних йому - 10-12 чоловік.

9. Перевірка стану озброєння і техніки починається з заслуховування командира з'єднання та інших посадових осіб про стан озброєння і техніки. У ході перевірки перевіряючому (інспектуючому) подаються всі необхідні зведення про стан озброєння і техніки.

10. Перевірку озброєння і техніки починати з шикування особового склад у парку (інших місцях перевірки), доповіді командирів перевіряючому (інспектуючому) про готовність до перевірки і подачі довідки-доповіді про наявність і стан озброєння і техніки (додаток К.1 до Керівництва).

11. Озброєння і техніка для перевірки представляються особисто командирами частин і підрозділів, що перевіряються в присутності начальників родів військ та служб. Перевірка проводиться за участю обслуги (екіпажів, водіїв та інших осіб), за якими закріплені озброєння і техніка.

При виявленні несправностей і недоліків на зразках озброєння або техніки, особовим складом обслуги (екіпажем, водієм) вживаються заходи для негайного їх усунення.

Для забезпечення виконання робіт і операцій щодо перевірки ОВТ, в підрозділах, де відсутні екіпажі машин, створити бригади з кращих фахівців частини та спеціалістів-ремонтників.

12. При визначенні стану озброєння і техніки частини, з'єднання перевіряються:

- забезпеченість озброєнням і технікою;

- стан, догляд і зберігання зразків, груп*, видів** ОВТ, їх готовність до бойового застосування;

- організація експлуатації озброєння і техніки;

- організація ремонту озброєння і техніки та стан ремонтних частин і підрозділів;

- стан парків і внутрішньої служби в них;

- стан метрологічного забезпечення озброєння і техніки;

- стан запасів і забезпечення військово-технічним майном;

- стан роботи щодо попередження пригод з ОВТ.

13. Забезпеченість озброєнням і технікою з'єднань і частин перевіряється за обліковими даними і їх фактичною наявністю спеціально призначеними особами зі окладу комісії, допущеними до цієї роботи. При цьому перевіряються відповідність розставлення озброєння і техніки штатному призначенню, їх якісна характеристика, термін знаходження в експлуатації, ресурси до чергового ремонту. Забезпеченість озброєнням і технікою оцінюється згідно з вимогами Інструкції про порядок проведення інспектування та підсумкових перевірок у Збройних Силах України і директиви Генерального штабу Збройних Сил України по бойовій і мобілізаційній готовності.
_______________________________

* Під групою озброєння і техніки у даному Керівництві мається на увазі сукупність зразків озброєння і техніки, яка характеризується спільністю призначення, поставлених завдань, принципів призначення.

** Під видами озброєння і техніки у даному Керівництві мається на увазі ракетно-артилерійське озброєння, бронетанкове озброєння і техніка, техніка зв'язку і АСУ, техніка розвідки, автомобільна, повітряно-десантна техніка, засоби інженерного озброєння, озброєння військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту і засобів захисту, техніка радіоелектронного подавлення, технічні засоби виховання, техніка тилу, медична техніка, засоби наземного забезпечення польотів авіації (аеродромна техніка), вимірювальна техніка та інші.

14. При перевірці стану озброєння і техніки, в першу чергу, визначається готовність їх до бойового застосування (використання за призначенням).

Перевірка стану радіолокаційних станцій з включенням високої напруги і випромінюванням в ефір проводиться у дозволених районах або спеціально обладнаних місцях. При перевірці пускових установок і транспортних засобів, завантажених бойовими ракетами, передбачається їх розвантажування на час перевірки.

15. Стан озброєння і техніки оцінюється за станом зразків, їх груп і видів. Групи для кожного виду озброєння і техніки визначені у додатку А до даного Керівництва. За оцінками стану видів озброєння і техніки визначається стан озброєння і техніки військової частини. Загальна оцінка стану озброєння і техніки з'єднанню да­ється, виходячи з оцінок перевірених частин.

16. Стан зразків озброєння, техніки, ракет, головних частин і боєприпасів, стан парків і внутрішньої служби у них, стан метрологічного забезпечення оцінюються; "відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно". Організація експлуатації, ремонту і стану ремонтних частин та підрозділів, стан запасів військово-технічного майна - "задовільно" і "незадовільно".

17. При виведені загальної оцінки з'єднанню, частині, підрозділу за підсумками перевірки оцінка стану озброєння і техніки є визначальною.

З'єднання, частина, підрозділ не можуть оцінюватися вище, ніж оцінено стан озброєння і техніки.

При перевірці загальна оцінка з'єднанню, частині за стан озброєння і техніки понижується на один бал при одержанні оцінки "незадовільно" по одному з розділів перевірки:

- стан експлуатації озброєння і техніки;

- стан ремонту озброєння і техніки і ремонтних частин та підрозділів;

- стан парків та внутрішньої служби у них;

- стан метрологічного забезпечення озброєння і техніки;

- стан запасів та забезпечення військово-технічним майном.

Стан навчально-тренувальних засобів при оцінці стану озброєння і техніки не враховується, а тільки відображається у актах перевірки.

18. Норми перевірки озброєння і техніки у частинах, які знаходяться на поточному забезпеченні і у НЗ, визначені у додатку А до даного Керівництва. Ці норми, а також кількість залученого особового складу для перевірки при необхідності можуть змінюватися рішенням старшого з перевірки озброєння і техніки, керівника перевірки.

Норми перевірки озброєння і техніки на центральних, оперативного командування, армійських, корпусних базах і складах визначаються планами перевірки.

При оцінці стану озброєння і техніки підрозділу необхідно керуватися нормами перевірки для частини.

19. Результати перевірки оформляються актом (додаток К.2). Акт підписується старшим перевіряючим ( інспектуючим) озброєння і техніки у з'єднанні (частині) і затверджується в установленому порядку.

Після закінчення перевірки з'єднання (частини) проводиться загальний і частковий розбір.

За підсумками перевірки подається доповідь командиру (начальнику), за планом якого проводилася перевірка стану ОВТ.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29

Схожі:

Наказ iconНаказ
Наказ 01. 09. 2011 n 170 Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу
Наказ iconНаказ
Наказ 16. 11. 2011 n 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації
Наказ iconНаказ
Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики n 1 від 09. 01. 2007
Наказ iconНаказ
...
Наказ iconУманська районна державна адміністрація відділ освіти наказ
У відділі освіти забезпечено проведення особистого прийому громадян та видано наказ від 28. 01. 2011 №15
Наказ iconНаказ про затвердження положень про охорону праці 3
Наказ про призначення комісії по періодичному огляду технічного стану будівлі закладу
Наказ iconНаказ
Наказ Міністра оборони України від 17 березня 2003 року №65 «Про затвердження Положення про Збори офіцерів у Збройних Силах України»...
Наказ icon«погоджено» «затверджено»
Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (наказ мо україни від 20. 08. 1993 р. №310), зі змінами та доповненнями...
Наказ iconАптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності
Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ моз україни №2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується...
Наказ iconДнз «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» наказ №2
України від 14. 12. 2000р. №588, положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка