Виховна година на тему:  "8 Березня – найперше свято весни" 
Скачати 39.94 Kb.
НазваВиховна година на тему:  "8 Березня – найперше свято весни" 
Дата конвертації09.03.2013
Розмір39.94 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы

Виховна година на тему:  "8 Березня – найперше свято весни" 

Мета: Поглибити знання учнів щодо традицій святкування дня восьмого березня; ознайомити з історією виникнення свята; виховувати в дітях почуття глибокої поваги і шани до жінки

Вчитель:

Лагідні промені сонця. Несмілий передзвін краплинок і струмочків. Перші квіти. Разом з цими характерними ознаками весни приходить до нас і перше весняне свято – Міжнародний жіночий день. Це один із самих світлих, всенародних свят, зігріте любов’ю і вдячністю до жінки-матері, трудівниці. В житті нашої планети є події і дати, які відзначає все прогресивне людство. Серед них – Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це радісне, весняне свято бажаним гостем входить в кожний дім. 
День жінки. В цей день ми вітаємо своїх мам, бабусь, сестер. У мільйонів жінок крім їхньої професії є ще один обов’язок – бути матір’ю, бути добрим сонечком сім’ї, нести світло і тепло дітям, стати їм найближчим другом і порадником. 
А як же виникло це чудове свято – 8 Березня? Сталося це 8 березня 1908 року. Саме в цей день робітниці підприємств Нью-Йорка, доведені до відчаю, вийшли на демонстрацію. Вони не могли більше трудитися на нью-йоркських підприємствах: стояти біля верстатів по 12-14 годин на добу й одержувати за це мізерну заробітну плату – і вирішили не йти з вулиці доти, поки хазяї заводів і фабрик не виконають їхніх вимог. 
Та особливого звучання набуло питання про рівноправність жінок з чоловіками у 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток, що проходила в датському місті Копенгагені. На цю конференцію з’їхалось сто жінок із 16 країн. На конференції була присутня також і видатна діячка міжнародного робітничого руху Клара Цеткін. Вона запропонувала відзначати щорічно Міжнародний жіночий день. А в пам’ять першого організованого виступу жінок в Нью-Йорку проводити його 8 березня.

Діти, як ви вважаєте якою повинна бути справжня жінка? 
Як ви розумієте вислів «Жінка – берегиня»? 
Так, дійсно, жінка – це берегиня сім’ї, гарна домогосподарка, дбайлива мама… 

Сила жінки незбагненна. Вона викликає в чоловіків почуття, що робить їх безвольними. Саме за них колись помирали на дуелі, саме через жінку почалася Троянська війна.

(Розповідь про дуель Пушкіна-Дантеса)

В 1834 році Дантес-22 - річний корнет Кавалергардського полку(До його прекрасної зовнішності слід додати невичерпний запас хвастощів, самовдоволення, порожніх балачок ...), зустрівся з Пушкіним. Дантесу подобалася Наталія Миколаївна- жінка Пушкіна. Він почав приділяти їй виняткову увагу, а їй, легковажною і кокетливо, лестило залицяння блискучого кавалергарда.

Це навіть не викликало ревнощів Пушкіна. Він любив дружину і безмежно довіряв їй. Дантес між тим відкрито доглядав за дружиною Пушкіна. Зловтішні усмішки і перешіптування за спиною Пушкіна посилювалися. Він ні на хвилину не підозрював дружину, але становище їх у суспільстві з кожним днем ​​ставало все більш важким.

Пушкін бачив, як зростала і міцніла захоплення дружини Дантесом, знав з її довірених і простодушних оповідань подробиці їх зустрічей на балах і вечорах, але, переконаний у її чистоті, до часу лише спостерігав і не приймав ніяких рішень.

Але згодом Пушкін одержав поштою три екземпляри анонімного наклепницького листа, образливого для честі його самого і дружини.

На другий день після одержання листа, Пушкін надіслав виклик на дуель Дантесу, вважаючи його винуватцем нанесеної йому образи. Пушкін на дуелі був смертельно ранений і через 2 дні помер
Але жінка – це не лише об’єкт кохання. Велика роль їй відведена у цьому світі і як охоронниці домашнього вогнища, і як ніжній, люблячій матері і як воїнові, що охороняє свій дім, свою країну (розповідь про жанну ДАрк)

Жанна Д'Арк народилася у Франції 6 січня 1412 року. Ще в підлітковому віці дівчинка почала стверджувати, що їй чуються голоси святих Катерини, Маргарити та Михайла Архангела. Вони їй нібито сказали, що саме ця дівчинка, заручившись підтримкою спадкоємця престолу Карла, колись допоможе встановити мир у Франції.
Вся Франція чекала свого рятівника, який зміг ви позбавити народ від впливу англійців. Юна пастушка Д'Арк, озброївшись мечем, домоглася зустрічі з Карлом, як того хотіли голоси. Дівчина переконала спадкоємця, що зможе забезпечити йому перемогу в боротьбі з суперниками. І військо пішло за Жанною Д'Арк. Як і обіцяла дівчина, перемога була не за горами. Карл був коронований, а саму Жанну охрестили Орлеанської дівою.

Але Карл зрадив свою рятівницю. Він фактично відмовився від підтримки її війська, тому воно зазнало поразки. Саму Д'Арк полонили бургундці. Щоб розправитися з сильною суперницею, її звинуватили в чаклунстві. У результаті проти Жанни Д'Арк висловилися не тільки судді, а й церква, правителі якої просто боялися унікального дару дівчини.

Засуджена до смерті ^ Жанна Д'Арк була прилюдно спалена в 19-річному віці. Це сталося 30 травня 1431 року на руанській площі біля ринку. У 1455 році Жанна була виправдана посмертно.

Легенда

Після того, як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу. Бог задумався з чого зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка. Але, не бажаючи відмовитися у проханні своєму улюбленицю, після короткого роздуму став створювати жінку з кількох яскравих променів сонця, усіх чарівних фарб зорі, задумливого місяця краси лебедя, грайливості кошеняти, граціозності газелі, ласкавого тепла хутра, притягальної сили магніту. 

Він змішав усе разом, а потім додав туди трохи холодного мерехтіння зірок, в'їдливості мухи, впертості віслюка, ревнивості тигриці, мстивості пантери, кровожерності п'явки, отруйності змій, дурману опіуму та безпощадності стихій, цю жінку Бог передав чоловікові, промовивши при цьому. «Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, зазнавай щастя з нею протягом життя, терпи муки від неї до самої смерті.» 
Я хочу ще раз привітати наших любих дівчаток зі святом. Побажати їм щастя, радості, добра, успіху в усіх починаннях, у досягненні власної мети.Схожі:

Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Мета: розвиток дитини як особистості, розкриття її позитивних здібностей, знань про особистість, спілкування, взаєморозуміння та...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Мета: Ознайомлення дітей з загальними правилами поведінки під час грози та блискавки. Виховувати почуття відповідальності за власне...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Ознайомлення дітей з правилами користування мобільним в публічних місцях та правилами спілкування мобільним телефоном
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconСвято 8 Березня Ведуча. Добрий вечір, дорогі друзі. Ми раді вітати вас у дій залі! Ведуча. Зі
Ведуча. Зі святом 8 Березня вас, дорогі жінки! І чоловіки теж! Бо якщо у жінок свято, то чоловіки радіють у двічі більше, значить...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconТрійця (Зелені свята)
Зелені свята (або Русалія) – це свято переходу весни в літо, свято шанування дерев, трав, квітів І сонця
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Мета. Ознайомити учнів із славними тра диціями українського війська, що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорозької Січі,...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Формувати уявлення дітей про голодомори різних часів. Розвивати у дітей такі риси характеру,як взаємодопомога, співчуття, любов до...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Формувати поняття шкідливості мобільних. Розвивати у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година а тему: «звичаї та традиції в україні»
Дорогі друзі! Всі ми з вами добре знаємо, що традиції І звичаї народу — це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному,...
Виховна година на тему:  \"8 Березня – найперше свято весни\"  iconВиховна година на тему
Формувати уявлення дітей про голодомор 32-33 років. Розвивати у дітей такі риси характеру,як взаємодопомога, співчуття, любов до...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка