Алотропні модифікації
Скачати 32.43 Kb.
НазваАлотропні модифікації
Дата конвертації03.03.2014
Розмір32.43 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
Алотропні модифікації

Алотропні модифікації Оксигену. У вільному стані Оксиген утворює дві алотропні модифікації: кисень http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0475_fmt1.jpeg і озон http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0476_fmt1.jpeg.
Властивості алотропних модифікацій Оксигену
http://subject.com.ua/dovidnik/him/image8756image_50_fmt1.jpeg
Алотропні модифікації Сульфуру. При кімнатній температурі Сульфур перебуває у вигляді 
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0481_fmt1.jpeg-сірки (ромбічна модифікація), що являє собою жовті крихткі кристали без запаху, нерозчинні у воді. За температур вище http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0482_fmt1.jpegвідбувається повільне перетворення http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0483_fmt1.jpeg-сірки в http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0484_fmt1.jpeg-сірку (моноклінна модифікація), що є майже білими кристалічними пластинками.
Поширення Оксигену в природі. Оксиген — найпоширеніший елемент на Землі. Його вміст у земній корі складає близько 55,1 %. Оксиген як хімічний елемент входить до складу води, мінералів (відомо понад 1400 мінералів, що містять Оксиген), органічних речовин.
Поширення Сульфуру в природі. У природі Сульфур зустрічається у вигляді самородної сірки (проста речовина); входить до складу сульфідів і сульфатів, що утворюють багато мінералів, є компонентом природного вугілля та нафти. Сульфур — життєво важливий елемент: він входить до складу білків.Одержання алотропних модифікацій Оксигену та Сульфуру.

1) Кисень утворюється в результаті розкладання деяких солей:
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0485_fmt1.jpeg
пероксидів: 
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0486_fmt1.jpeg
оксидів важких металів: 
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0487_fmt1.jpeg
2) Озон утворюється зі звичайного кисню під дією електричного розряду (розряд блискавки, робота електротрансформаторів) або ультрафіолетового випромінювання (сонячне світло, робота ксерокса), а також у процесах, що супроводжуються виділення атомарного Оксигену (розклад пероксидів).
3) Сірку добувають в самородному стані; також її добувають:
при неповному розкладанні сірководню:
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0488_fmt1.jpeg
із сульфідів металів:
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0489_fmt1.jpeg
в реакціях відновлення сірки із сульфур(IV) оксиду:
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0490_fmt1.jpeg
http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0491_fmt1.jpeg

Алотропні модифікації Карбону.

Алмаз — найтвердіша речовина з природних твердих речовин. Має вигляд безбарвних, прозорих кристалів, що сильно заломлюють світло.
Графіт — м’який мінерал, має вигляд сірої, непрозорої, масної на доторк маси, добре проводить електричний струм, але тільки в певних напрямках.
Карбін — кристалічний порошок чорного кольору.
Фулерени — кристалічні речовини чорного кольору з металевим блиском, що мають властивості напівпровідників. До фулеренів відносять речовини з парним числом атомів Карбону в молекулі: http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0693_fmt1.jpeghttp://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0694_fmt1.jpeg, …,http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0695_fmt1.jpeg,…,http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0696_fmt1.jpeg,…,http://subject.com.ua/dovidnik/him/eqn0697_fmt1.jpeg та ін. Ці молекули складаються з атомів Карбону, об’єднаних у п’яти- і шестикутники зі спільними ребрами. 

^ Алотропні модифікації Силіцію.

Силіцій, залежно від умов, може бути отриманий в одній із двох алотропних модифікацій — кристалічної або аморфної. Аморфний кремній — бурий порошок, хімічно більш активний; кристалічний — світло-сірі, тверді, тендітні кристали, за будовою схожі на алмаз.

Алотропні модифікації Фосфору. Серед простих речовин, що утворює елемент Фосфор, найбільш поширені білий, червоний і чорний фосфор.

Схожі:

Алотропні модифікації iconБіологія 1 біоіндикація якості води
Под ред. Абакумова В. А. Л. 1983. Розрахунок індексу сапробності Пантле та Бука в модифікації Сладечека, біотичного індексу та індексу...
Алотропні модифікації iconПроблема безпеки інформації в умовах становлення інформаційного суспільства
Саме тому перші алгоритми шифрування інформації були розроблені ще у давні часи. Прикладом тому є алгоритм кодування/декодування...
Алотропні модифікації iconРеферат на тему
Так, за певними оцінками тільки 10 % товарів, що з’являються на ринку, можуть бути віднесені до так званих світових новинок. Саме...
Алотропні модифікації iconПрилад, вперше використаний в США для вимірювання радіоаудиторії...
Ю конкретної передачі, програми, телеканалу І тб в цілому. Потенційна аудиторія – це число людей, які мають технічну можливість (завдяки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка