6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту
Скачати 79.21 Kb.
Назва6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту
Дата конвертації09.03.2013
Розмір79.21 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту
6.1 Створення сайту, технології, мови програмування задіяні при створенні
При створенні сайту було задіяно 3 основних мови програмування: HTML, CSS, PHP.
Коротка характеристика україномовного сайту:
Сайт складається з 1211 файлів та 145 папок:

 • Із них 185 веб сторінок форматів: htm, html, php

 • 608 графічних об’єктів форматів: png, gif, jpg


Установлені скрипти:

 • Скрипт новин, з адміністраторським розділом

 • Скрипт статистики, також з амін розділом

 • Два скрипта галереї, з адміністраторським розділом

 • Скрипт форуму, з адміністраторським розділом


6.1.1 HTML
HTML (Hypertext Markup Language — «мова розмітки гіпертексту») — це стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині. Вона визначає, які елементи і як повинні розташовуватися в документі. Щоб показати, що ми маємо справу не зі звичайним текстовим документом, використовується термін HTML-документ. Подібні документи відкриваються під керівництвом браузера.
Практично всі веб-сторінки створюються за допомогою мови HTML або її послідовника — XHTML. Формально, HTML є додатком SGML (стандартної узагальненої мови розмітки) і відповідає міжнародному стандарту ISO 8879.
HTML — це тегова мова розмітки документів. Будь-який документ мовою HTML — це набір елементів, причому початок і кінець кожного елемента позначується спеціальними позначками — тегами. Елементи можуть бути порожніми, тобто не містити ніякого тексту та інших даних (наприклад, тег переводу рядка
). У цьому випадку звичайно не вказується закриваючий тег. Крім того, елементи можуть мати атрибути, що визначають які-небудь їхні властивості (наприклад, розмір шрифту для елемента font). Атрибути вказуються у відкриваючому тегу. От приклади фрагментів HTML-документа:

Можливості
Мова HTML дозволяє розмічати в тексті:

значеннєву роль текстового блоку (наприклад: логічний наголос, заголовок від першого до шостого рівня, параграф, пункт списку й ін.), що обробляється браузером у відповідності зі змістом (наприклад, у голосових браузерах — зміна інтонації, у графічних — виділення курсивом, і т. п.) або настройками користувача;

гіпертекстові посилання, які значно спрощують читання безлічі пов'язаних документів, тому що дозволяють запросити документ із адресою, зазначеною в коді посилання, простим клацанням миші;

гарнітуру, кегль, накреслення, колір шрифта для візуального виводу;

спеціальні символи (що виходять за рамки ASCII символи пунктуації, математичні символи, грецькі й готичні букви, стрілки і т. п.);

форми для введення користувачем даних, які пізніше піддаються обробці. Форми й іншу інформацію можна обробляти за допомогою спеціальних серверних програм (наприклад, на мовах PHP або Perl);

відкриття мультимедійних файлів, виведених як безпосередньо браузером (наприклад, зображення у форматах JPEG, GIF або PNG; аудіофайли MIDI і ін.), так і зовнішніми додатками, «вбудованими» у вікно браузера ( Flash-Анімація, Java-аплеты та ін.).
6.1.2 CSS
CSS (Cascading Style Sheets, каскадні таблиці стилів) — це набір параметрів форматування, що застосовується до елементів веб-сторінки для керування їхнім видом і положенням.
Стилі є зручним, практичним і ефективним інструментом при верстці веб-сторінок і оформлення тексту, посилань, зображень і інших елементів. Далі описані переваги, які дає CSS.

Поділ оформлення й змісту
Ідея про те, щоб код HTML був вільний від елементів оформлення таких, як установки кольору, розміру шрифту й інших параметрів, старий як світ. В ідеалі, веб-сторінка повинна містити тільки теги логічного форматування, а вигляд елементів задається через стилі. При подібному поділі формування дизайну й верстка сайту може вестися паралельно.

Єдине оформлення документів
Сайт це не просто набір зв'язаних між собою документів, але і єдине розташування основних блоків і їхнє оформлення. Застосування однакового оформлення заголовків, основного тексту й інших елементів створює наступність між сторінками й полегшує користувачам роботу із сайтом і його сприйняття в цілому. Розроблювачам же використання стилів істотно спрощує проектування дизайну.

Централізоване зберігання
Стилі, як правило, зберігаються в одному або декількох спеціальних файлах, посилання на які вказується у всіх документах сайту. Завдяки цьому зручно правити стиль в одному місці, при цьому оформлення елементів автоматично змінюється на всіх сторінках, які пов'язані із зазначеним файлом. Замість того, щоб модифікувати десятки HTML-файлів, досить відредагувати один файл зі стилем і оформлення потрібних документів відразу ж поміняється.

Розширені можливості
На відміну від HTML, стилі мають набагато більше можливостей по оформленню елементів веб-сторінок. Простими засобами можна змінити колір фону елемента, додати рамку, установити шрифт, визначити розміри, положення й багато чого іншого.

Швидка робота
При зберіганні стилів в окремому файлі, він кешується й при повторному звертанні до нього витягується з кешу браузера. За рахунок кешування й того, що стилі зберігаються в окремому файлі, зменшується код веб-сторінок і знижується час завантаження документів.

У цей час сучасний підхід до створення сайтів припускає активне використання стилів для керування виглядом елементів веб-сторінок і їхньої верстки. Так звана блокова верстка або верстка за допомогою шарів здобуває усе більше шанувальників, а це у свою чергу вимагає знання властивостей CSS і їхнє правильне застосування на сайті.


6.1.3 PHP
PHP (англ. PHP: Hypertext Preprocessor - «PHP: Препроцесор Гіпертексту») - скриптова мова програмування, створена для генерації HTML-сторінок на веб-сервері й роботи з базами даних. У наш час підтримується переважною більшістю представників хостингу. Входить в LAMP - «стандартний» набір для створення вебсайтів (Linux, Apache, MySQL, PHP (Python або Perl)).
В сфері програмування для Мережі PHP - одна з найбільш популярних скриптових мов (поряд з JSP, Perl і мовами, що використовуються в ASP) завдяки своїй простоті, швидкості виконання, багатій функціональності й поширенню вихідних кодів на основі ліцензії PHP. PHP відрізняється наявністю ядра й модулів, що підключаються, «розширень»: для роботи з базами даних, сокетами, динамічною графікою, криптографічними бібліотеками, документами формату PDF і т.п. Кожен бажаючий може розробити своє власне розширення й підключити його. Існують сотні розширень, однак у стандартну поставку входить лише кілька десятків, що добре зарекомендували себе. Інтерпретатор PHP підключається до веб-сервера або через модуль, створений спеціально для цього сервера (наприклад, для Apache або IIS), або як CGI-додаток
Крім цього, він може використовуватися для вирішення адміністративних завдань в операційних системах UNIX, Linux, Windows і Mac OS X. Однак у такій якості він не одержав поширення, віддаючи пальму першості Perl, Python і VBScript.
Синтаксис PHP подібний до синтаксису мови Сі. Деякі елементи, такі як асоціативні масиви й цикл foreach, запозичені з Perl.
Нині PHP використовується сотнями тисяч розроблювачів. Кілька мільйонів сайтів повідомляють про роботу з PHP, що становить більше п'ятої частини доменів Інтернету
Група розроблювачів PHP складається з великої кількості людей, що добровільно працюють над ядром і розширеннями PHP, і суміжними проектами, такими, як PEAR або документація мови


6.2 Що ви зможете знайти на сайті


Технікум

- Історія

- Викладачі

- Факультети

- Галерея

- Файловий архів

- Продовження освіти

Абітурієнти

- Правила прийому

- Спеціальності

- Підготовчі курси

- Вступні іспити

- Гуртожиток


Культурне і суспільне життя

- Спорт

- Культурні заходи

- Поезія


Різне

- Форум

- Випускники технікуму

- Місто Дебальцеве

- Донецький край

- Підприємства Донецької залізниці

Заочне навчання

- Історія

- Правила прийому

- Спеціальності

- Про навчання


Денне навчання

- Розклад

- Сесія

- Іспити

- Галерея6.3 Структура сторінки
6.4 Адміністрування сайту


 • Скрипт новин –

Щоб перейти у адміністраторський розділ введіть адресу (http://адреса сайту/admin.php), або натисніть на головній сторінки на графічний об’єкт з надписом „Новини технікуму”.

Пароль на адміністраторський розділ: „df_password”

Рекомендується адміністрації технікуму змінити пароль на свій.


 • Скрипт статистики –

Щоб перейти у адміністраторський розділ введіть адресу (http://адреса сайту/cgi-bin/axs/ax-admin.pl), або натисніть на головній сторінки на графічний об’єкт з надписом „Новини технікуму”, а потім на посилання

унизу ([Показати статистику])

Логін: „tehnikym”

Пароль: „df_password”

Рекомендується адміністрації технікуму змінити пароль на свій.


 • Скрипт галереї технікуму –

Щоб перейти у адміністраторський розділ введіть адресу (http://адреса сайту/technical/gallery/admin.php), або натисніть на головній сторінки на графічний об’єкт з надписом „Технікум”, а потім натисніть на сторінки „Технікум” на графічний об’єкт з надписом „Галерея”.

Пароль на адміністраторський розділ: „df_password”

Рекомендується адміністрації технікуму змінити пароль на свій.


 • Скрипт галереї денного відділення –

Щоб перейти у адміністраторський розділ введіть адресу (http://адреса сайту /daily/gallery/admin.php), або натисніть на головній сторінки на графічний об’єкт з надписом „Денне відділення”, а потім натисніть на сторінки „Денне відділення” на графічний об’єкт з надписом „Галерея”.

Пароль на адміністраторський розділ: „df_password”

Рекомендується адміністрації технікуму змінити пароль на свій.


 • Скрипт форуму технікуму –

Щоб перейти у адміністраторський розділ введіть адресу (http://адреса сайту/phpBB2/login.php?sid=c5fc9ad4d91054a09e5f923e8e93eaaf), або натисніть на головній сторінки на графічний об’єкт з надписом „Форум”, а потім натисніть на сторінки „Форум” на посилання „Вход”.

Логін: „administrator”

Пароль на адміністраторський розділ: „df_password”

Рекомендується адміністрації технікуму змінити пароль на свій.

Схожі:

6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconМіністерство транспорту та зв'язку україни дніпропетровський національний...
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка в. Лазаряна
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconВхідних струмів тягової підстанції
Робота виконана на кафедрі систем електричної тяги Української державної академії залізничного транспорту, Міністерство транспорту...
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту icon1 «визначення потенційного лідера» 4 години
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconМетодичні рекомендації та завдання для контрольної роботи студентів ІІІ курсу
Разом з тим, контрольна робота сприяє закріпленню теоретичного матеріалу з відповідних тем. Студенти виконують контрольну роботу,...
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconХарківська державна академія залізничного транспорту
Методичні вказівки розглянуті І рекомендовані до друку на засіданні кафедри обчислювальної техніки І систем управління
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconНаціональна Академія наук України Міністерство транспорту та зв’язку...
Розміщення учасників симпозіуму буде здійснюватися в готелях м. Дніпропетровська. Вартість одномісних номерів – 330-350 грн., двомісних...
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconПопаснянський професійний ліцей залізничного транспорту
Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики майстра виробничого навчання, що поширюється на...
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconДержавна адміністрація залізничного транспорту україни
У зв'язку з упровадженням графіка руху поїздів на 2007-2008 рр., з метою упорядкування обліку поїздів неповного складу та неповної...
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconКонспекту. Виконати практичне завдання: усі завдання на окремих аркушах
Мета. Набути навичок обчислення даних в таблицях Excel 2007 за допомогою логічних функцій І функцій дати І часу
6 Практичне завдання, створення Інтернет ресурсу Дебальцівської філії Артемівського технікуму залізничного транспорту iconМіністерство охорони здоров'я україни головний санітарний лікар залізничного...
Про затвердження Порядку взаємодії з питань забезпечення перевезення організованих груп дітей на оздоровлення в табори відпочинку...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка